Lenovo Z5070 laptop kapanmama sorunu

Espeyato

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba , Başlıkta da belirittiğim gibi dizüstü bilgisayarım bazen "Bilgisayarı kapat" sekmesine basmama rağmen kapanmıyor. Daha da açık olursam şöyle ki: Ekran kapanıyor , düğme hala yanıyor , fan çalışıyor. 20 dakika filan bekledim ama düzelmedi. Ne yapabilirim?

Temiz kurulum yapmanı öneririm. Ayrıca kapanırken yada açılırken herhangi bir hata veriyor mu ? Temiz kurulumdan sonra düzelmezse donanımsal bir arızası vardır. Benimde aynısı olmuştu servise gönderdim harddiskte problem varmış harddiski değişdirdiler.

Sırasıyla denetim masası, sistem ve güvenlik, güç seçenekleri seçeneklerine tıkla. Sol tarafta bulunan güç düğmelerinin yapacaklarını seçin bi seçenek var. Ona tıkla ve açılan sayfada (Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir) diye bi seçenek var. Tekrar ona tıkla ve sayfanın alt kısmında bulunan kapatma ayarı seçeneklerinden hızlı başlatın tiki aktifse onu kaldır ve değişiklikleri kaydet.

Windows 8.1 64 bit . HD tune ile bir test yapacağım bakalım nolacak.

HD tune indirdim peki programı nasıl kullanacağım ingilizcem çok zayıf.

Technopat videolarında bulamadım. Eror scan sekmesine girip start butonuna bastım şuan yavaş yavaş ilerleyen yeşil şeyler görüyorum doğru yerde miyim ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı