Lenovo Z570 RAM ve SSD Upgrade

Osman TÜYSÜZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Lenovo Z570 i7 2670QM 6 GB DDR3 1333 MHz 750 GB HDD 5400 RPM 2 GB GT 540M özelliklerinde bilgisayarım var.

Bu bilgisayara 8 + 8 DDR3 RAM ve 240 GB SSD takmak istiyorum. Sorularıma gelince, bu bilgisayarın anakartı 8+8 GB RAM destekler mi? Bilgisayardaki RAM'ler 1333 MHz hıza sahip, ben 1600 MHz takmak istiyorum. Anakart destekler mi? SSD'yi DVD kısmına takmak istiyorum, ürün SATA 3 mü yoksa mSATA mı destekler? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci 32GB'ya kadar destekler RAM'i, Lenovo özel bir kısıtlama yapmamışsa sorun yaşamazsın.
1600Mhz alsan bile 1333'de çalışır RAMler çünkü işlemcin maks. 1333Mhz'de çalıştırabiliyor RAMleri.
Uyum sorunu her iki frekans için de geçerli, özellikleri uygun alsan bile risk mevcut sadece daha az.
SSD'yi HDD yuvasına takman gerek performans için. HDD'i de DVD yuvasına caddy alarak monte edersin. DVD yerinde kalsın istiyorsan ve makinanın msata soketi varsa oraya mSata disk de takabilirsin ama pek ihtimal vermiyorum.

RAM upgrade'i özel bir amaç harici boşa harcama olabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı