Lenovo Z585 Ekran Kartı Sürücüsü Kurulmuyor

Inotorious

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Elimde Lenovo'nun Ideapad Z585 modeli bir dizüstü bilgisayar var. Elimde hazırda 10 olmadığı için format atıp Windows 8.1 kurulum yaptım, Bluetooth'undan touchpad sürücüsüne kadar hepsini yükledim ve şu anda aygıt yöneticisinde tanınmayan bir aygıt yok.

Ancak ekran kartı sürücüsünü üç sefer güncellemeye çalışmama rağmen kurulum bitip bilgisayar yeniden başlatıldığında "AMD grafik sürücü kurulmadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor. Lütfen AMD donanımınız için uygun AMD sürücüsünü kurunuz" hatası veriyor.

Aygıt yöneticisinde ise Görüntü Badaştırıcıları sekmesi altında "AMD Radeon HD 7600m Series" ve "AMD Radeon HD 7660G" sürücülerinde ünlem işareti gösteriyor.

Denediklerim:
  1. Sürücüleri Windows üzerinde otomatik güncelleştirmeyi denedim, en son sürüm zaten yüklü dedi.
  2. Üçüncü parti bir yazılımla bütün sürücüleri tarayıp ekran kartı dahil olmak üzere eski olanların hepsini güncelledim, sonuç gene uyumsuz sürücü hatası.
  3. AMD'nin sürücü sitesinden manuel olarak sürücüyü indirip kurdum fakat gene uyumsuz sürücü hatası.

Şu anda Catalyst Control Center yüklü ancak ekran kartı namına hiçbir şey görmüyor. Masaüstüne sağ tıklayıp Gelişmiş Ayarlardan baktığımda da "Microsoft Basic Display Driver" yazıyor ve ekran kartına dair hiçbir bilgi vermiyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartının lehimlerinde sorun olması muhtemel, açılması kolay ve denemek istersen harici ekran kartı çipini saç kurutma makinasıyla ısıt 7 dk kadar. Sonra soğumasını bekle, montajını tamamlayıp çalıştır. Bu işlemler sırasında fişten çekip bataryayı da çıkart tabii ki.

Bu işlem sonrası kurabiliyorsan ve sistem de görebiliyorsa kartı lehimlerdendir.

Harici ekran kartının lehimlerinde sorun olması muhtemel, açılması kolay ve denemek istersen harici ekran kartı çipini saç kurutma makinasıyla ısıt 7 dk kadar. Sonra soğumasını bekle, montajını tamamlayıp çalıştır. Bu işlemler sırasında fişten çekip bataryayı da çıkart tabii ki.

Bu işlem sonrası kurabiliyorsan ve sistem de görebiliyorsa kartı lehimlerdendir.
Sistem kartı görüyor, bağlantı ile ilgili bir sorun yok. Arada bağlantı sorunu olsaydı Aygıt Yöneticisinde hiç görmezdi.

Şimdi Windows 10 yükseltmesi yaptım, onun üzerinden güncellemeyi deniyorum. Wi-Fi sorunu devam ediyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı