Çözüldü Letgo'dan Alışveriş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crazys

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba. Letgo'dan monitörümü satıyorum. Alıcı buldum. Ancak ilk defa yapacağım için deneyimsizim. Şimdi kısaca sorum şu. Ben monitörü verirken garanti belgesi ile mi vereyim? Yoksa faturayı vermek şart mı? Faturada adres vs. yazdığı için vermek istemiyorum açıkçası. Yani garantiye gönderdiğimizde illa fatura ister mi? Garantilik bir durum olacağını sanmıyorum ancak müşteri isterse ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler :)

Çözüm
Hocam ilk başta bir kağıda ben bu .........(model marka) ürünü bu bedel karşılığında ........ kişiye elden satışını gerçekleştirdim.

Alıcı adı soyadı imza / satıcı adı soyadı imza şeklinde bir sözleşme yap. Daha sonra garanti belgesini adresin üzerini kapatarak fotokopi çektir ve öyle teslim et.
Hocam ilk başta bir kağıda ben bu .........(model marka) ürünü bu bedel karşılığında ........ kişiye elden satışını gerçekleştirdim.

Alıcı adı soyadı imza / satıcı adı soyadı imza şeklinde bir sözleşme yap. Daha sonra garanti belgesini adresin üzerini kapatarak fotokopi çektir ve öyle teslim et.

Çözüm

Eyvallah hocam. Peki bu sözleşmeyi yapmak şart mı? Yani yapmazsak bir sorun olur mu? Bir de ben bu ürünü İtopya’dan almıştım. 2 adet fatura gönderilmiş. Birinin kenarları mavi diğerinin turuncu. Ortadan koparılması için de tırtıklı bölüm var. Sizce bu ne için?

43044824-6F4F-4FD8-AC48-EE05A829F1EC.jpeg

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 33
Eyvallah hocam. Peki bu sözleşmeyi yapmak şart mı? Yani yapmazsak bir sorun olur mu? Bir de ben bu ürünü İtopya’dan almıştım. 2 adet fatura gönderilmiş. Birinin kenarları mavi diğerinin turuncu. Ortadan koparılması için de tırtıklı bölüm var. Sizce bu ne için?

Eki Görüntüle 505399

Biri kopya diğeri orijinal gibi düşün. Turuncu olan orijinaldir. Garanti durumunda birisi sizde diğerini de garantiye gönderirken kullanın diye çift gönderiliyor. Şart değil ama ileride doğabilecek sorunlar için böyle bir sözleşme yapabilirsin. Karşındakine güveniyorsan yapmaya da bilirsiniz.

Biri kopya diğeri orijinal gibi düşün. Turuncu olan orijinaldir. Garanti durumunda birisi sizde diğerini de garantiye gönderirken kullanın diye çift gönderiliyor. Şart değil ama ileride doğabilecek sorunlar için böyle bir sözleşme yapabilirsin. Karşındakine güveniyorsan yapmaya da bilirsiniz.
Eyvallah hocam. Sizi de yoruyorum ama son bir sorum daha olacak. Faturanın altında teslim eden-teslim alan falan yazıyor. Onlar hakkında da beni aydınlatabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı