Levovo G560 BIOS pili değişimi

Minan1

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo G560'ın BIOS pilini değiştirmem lazım. Henüz sökmedim pilin yeri konusunda bilgim yok. Değişimi konusunda yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pilin yeri Express Kart slotuna yakın. Yavaş yavaş sökersen sorun yaşamazsı.Zaten bütün vida delikleri cihazın arkasında. İnternettee sökme videolarıda bulabilirsin. Bu arada neden pili değiştirme ihtiyacı duydun?

Pilin yeri Express Kart slotuna yakın. Yavaş yavaş sökersen sorun yaşamazsı.Zaten bütün vida delikleri cihazın arkasında. İnternettee sökme videolarıda bulabilirsin. Bu arada neden pili değiştirme ihtiyacı duydun?
Saat ve tarih ayarları bozulmaya başladı. Aynısını masa üstünde yaşamıştım ve pili değiştirince düzelmişti. Bundada sebebin pil olduğunu düşünüyorum.

Anakartınızın üzerindeki pil ne işe yarıyor?
Anakart Bi̇os Pi̇li̇ - n11.com

Pil değişimi ve satılan piller linklerdeki gibidir. Pil çok zayıflamışsa anakartın gerçek zamanlı saatininin çalışması ve açılışta bios ayarları (örneğin hdd , usb bellek veya cd-rom ile ilk açılışın önceden seçilen ayarlanmış ayarı) bozulur. O zaman mutlaka bu pili değiştirmelisiniz. 3 voltluk lityum pilidir, üzerinde yazan kodu okuyup ona göre satın alın. (CR2025 gibi) Kolay gelsin.

Anakartınızın üzerindeki pil ne işe yarıyor?
Anakart Bi̇os Pi̇li̇ - n11.com

Pil değişimi ve satılan piller linklerdeki gibidir. Pil çok zayıflamışsa anakartın gerçek zamanlı saatininin çalışması ve açılışta bios ayarları (örneğin hdd , usb bellek veya cd-rom ile ilk açılışın önceden seçilen ayarlanmış ayarı) bozulur. O zaman mutlaka bu pili değiştirmelisiniz. 3 voltluk lityum pilidir, üzerinde yazan kodu okuyup ona göre satın alın. (CR2025 gibi) Kolay gelsin.

:like: Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı