LG 23.6" 24GL650-B vs ASUS VP249QGR

necaticankaya

Hectopat
Daha fazla  
LG 23.6" 24GL650-B ya da ASUS VP249QGR arasında kaldım. İki monitörde 144Hz ASUS IPS panel fakat panelden dolayı 4 ms gibi olacağı söyleniyor. Yükseklik ayarlamaları fonksiyonlar vs bilgisi olan varsa tavsiyesini belirtebilir. Tasarım olarak ASUS daha ince çerçeveli fakat sanırım yükseklik ayarlanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
LG 23.6" 24GL650-B ya da ASUS VP249QGR arasında kaldım. İki monitörde 144Hz ASUS IPS panel fakat panelden dolayı 4 ms gibi olacağı söyleniyor. Yükseklik ayarlamaları fonksiyonlar vs bilgisi olan varsa tavsiyesini belirtebilir. Tasarım olarak ASUS daha ince çerçeveli fakat sanırım yükseklik ayarlanmıyor.
LG olan modeli kullanıyorum gayet memnunum, ayrıca 4Ms olacak diye kesin bir şey yok lakin TN paneller IPS panellere göre daha gerçekçi gecikme değerleri sunarlar.
Bence bu ikisi arasında LG daha iyi seçim olacaktır, ayrıca merak ettiğin bir şey varsa monitörle ilgili sorabilirsin.

İkisi arasına LG daha güzel bence.

Ayrıca bütçe belirtirsen daha iyi monitörler varsa bütçene göre önerebilirim.

Ayrıca bütçe belirtirsen daha iyi monitörler varsa bütçene göre önerebilirim.
1500tl
LG olan modeli kullanıyorum gayet memnunum, ayrıca 4Ms olacak diye kesin bir şey yok lakin TN paneller IPS panellere göre daha gerçekçi gecikme değerleri sunarlar.
Bence bu ikisi arasında LG daha iyi seçim olacaktır, ayrıca merak ettiğin bir şey varsa monitörle ilgili sorabilirsin.

Bir de sanırım ASUS'ta yükseklik ayarlaması yok LG de varsa o zaman seçimim direk LG olur

LG olan modeli kullanıyorum gayet memnunum, ayrıca 4ms olacak diye kesin bir şey yok lakin TN paneller IPS panellere göre daha gerçekçi gecikme değerleri sunarlar.

Merhaba, pm atacaktım fakat burada yok sanırım bulamadım. Aynı monitöre sahibim response time: Fast konumundayken artifact - inverse ghosting falan hiçbir şey yok fakat Faster'a alınca ufaktan bir trail bırakıyor gibi geldi ufo test yaparken sanırım bu "OverDrive" gibi bu tarz özellikleri Max'a alınca bütün monitörlerde olabilen bir şey miş Budget Gaming Monitors Round-up 2020 - TFT Central tftcentral review bakınca orada da Fast tavsiye edilmiş bu yüzden kullanım için fazla fark yok diye sizde de aynı mı acaba?

Bir sorum daha olacaktı renkler ve ayarları hakkında kalibrasyon için nasıl bir ayar tavsiye edersiniz 10-15 yıllık monitörümden sonra ilk defa kalibrasyon yapmam gerekti o tam orta ayarı tutturamadım gibi paylaşabilirseniz ayarlarınız sevinirim teşekkürler.

Bunun için farklı konu açma istemedim pm-dm özelliği de bulamadığım için buraya yazdım kusura bakmayın.

Lg nin bu modelini almıştım. Cidden fps oyunlarda acayip güzeldi. Ama çok kötü, tolerans edilmeyecek seviyede color banding vardı. 5-6 yıllık tn panel monitörümde bile bu kadar yoktu. Ben de mecbur geri verdim. Amazon'un sitesinde satışlar kullanıcıların yorumlarına göre taglar oluyor. Oradaki taglarda bile color banding koymuşlar. Ama niyeyse çoğu kullanıcıda memnum gibi. Yani ya genel bir color banding sorunu var ya da ya da bazı monitörlerde color banding sorunu çıkıyor. Color banding sorunu olmasa cod,cs go tarzı oyunlar için bu fiyata alınabilecek en iyi monitör. Kısaca eğer fps oyunlardan başka bir işte kullanmayacaksan alınır. Ama color banding sorunlu bir monitör denk gelirse değil film izleme nette gezmek bile o renklerle hoş değil.

Aslında renklerden memnunum kalibrasyon sonrası kendi çapımda ve internetten bakıp yaptığım ayarlarla color banding rastlamadım diyebilirim film ve video kalitesi güzel renkler açısından fakat göz yoruyor gibi geliyor zaman zaman gözüm alışamıyor ara ara özellikle çok uzun saatler PC'de geçirdiğim için.

Not: RX580 ekran kartımı değiştirip NVIDIA geçtikten sonra Chrome da gezerken genellikle oyunda veya video izlerken hiç olmuyor beyaz parıldama flickering türünde anlık kayboluyor driverlardan yaşayanlar varmış NVIDIA da genel olarak çözemedim onu.
Flicker türevi sorun için daha sonradan bu sorunu yaşayan çözüm arayan olursa sanırım şu sorunumu çözmüş olabilir:
"
This can be caused by the monitor's higher pixel clock needing the card to run at a higher speed. If the card's GPU downclocks too far, or if your frame rate drops too far below the 144Hz refresh rate of the monitor.

In the Nvidia Control Panel under 3D Settings, change the Power Management setting to "Prefer maximum performance". You may also need to set "Multi-display/mixed-GPU acceleration" to "Single display performance mode"."

EVGA FAQ.

single display performance mode'u bulamayabilirsiniz yeni nvidia panelinde yok onun için nvidia inspector'u indirip açmam gerekti umarım birilerine yardımcı olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı