LG 24GL650-B ekranı kırılıyor

mefu35

Femtopat
Daha fazla  
LG-24GL650-B monitör aldım.
Sistemi de QP super V2 modelini aldım Technopat'taki.

Sistem:
AMD Ryzen 5 3600X işlemci.
MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X ekran kartı.
MSI B450M-A Pro Max anakart.
XPG Gammix D10 DDR4 3000 CL16 2×8 GB toplam 16 GB RAM.
XPG SX6000 PRO 256 GB 2100/1200 MB M.2 2280 SSD.
Cooler Master MWE 600W 80+ güç kaynağı.

Ben de Philips marka 60Hz monitörü VGA'dan HDMI değiştiriciyle ekran kartına 2. ekran olarak bağladım. Bu yeni aldığım monitörde aldığım sıkıntı alttaki videoda kayıt ettim. Ekranın üst kısmı kırılma yaşıyo,r belirsiz aralıklarla oluyor. İkinci ekranda böyle bir problem olmuyor ama. Acaba neden olabilir?
Çift ekran yaparken NVIDIA denetim masasında direkt yaptım. Özel bir ayar gerekiyor mu acaba? Uyum problemi mi var, eksik bir kurulum mu yaptım yoksa ekranım mı bozuk?

24GL650 yi dönüştürücü olmadan direk DP ya da HDMI üzerinden tek bağlandığında durum nasıl?

2. ekranı çıkarıp denediğimde aynı sorunu yağamaya devam ediyorum lg monitörü direk dsplay kabloyla bağladım ekran kartına herhangi bir dönştürücü kullanmıyorum
Maalesef bu kırılmaların kesin bir çözümü yok.

Monitörle alakalı bir durum mu yoksa sistemle alakalı mı iade etmeli kbir durum var mı onu öğrenmeye çalışıyorum ne yapmalıyım.

Yeni aldığım monitörde mi problem yoksa sistemde mi acaba iade etmelik bir durum var mı onu öğrenmeye çalışıyorum donanım konusunda pek bir bilgim yok maalesef.

Diyorum ki çıkarın Philips monitörü bağlamayın sökün kablosunu. Tek olarak LG-24GL650-B yi bağlayın sisteminize HDMI ya da Display Port kablosu ile ve test edin bakalım kırılma olacak mı? Eğer oluyorsa tazeleme hızını düşürün monitör ayarlarından ve nvidia ekran kartı ayarlarından g-sync kapatın bir de öyle bakın.

Diyorum ki çıkarın Philips monitörü bağlamayın sökün kablosunu. Tek olarak LG-24GL650-B yi bağlayın sisteminize HDMIya da Display Port kablosu ile ve test edin bakalım kırılma olacak mı? Eğer oluyorsa tazeleme hızını düşürün monitör ayarlarından ve NVIDIA ekran kartı ayarlarından G-Sync kapatın bir de öyle bakın.

Maalesef işe yaramadı hala devam ediyor.

Kurulu nvidia grafik sürücüleri tamamen kaldırın ve windows 10 kendi sürücülerini kursun.
Sorun hala devam ediyor sadece masaüstünde ve tarayıcı açıkken falan yapıyor oyunlarda ya da video izlerken hiç olmuyor çok garip bir hata
Sorun hala devam ediyor yardımcı olabilecek biriler ivar mı acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı