LG 24GN60R-B monitörde BIOS ekranı gelmiyor

emocan08

Hectopat
Daha fazla  
LG 24GN60R-B bu monitörü yeni aldım fakat BIOS ekranı anakart vs ekranı geliyor ya Windows öncesi onlar gözükmüyor siyah ekran sonra Windows geliyor.
Eski dandik 900p monitörümde böyle bir sorun yok HDMI kablo ile bağlı kutusundan çıkan orijinal kabloyu kullanıyorum. Bunun çözümünü biraz baktım da adamakıllı hiçbir şey görmedim.

LG 24GN60R-B bu monitörü yeni aldım fakat BIOS ekranı anakart vs ekranı geliyor ya Windows öncesi onlar gözükmüyor siyah ekran sonra Windows geliyor.
Eski dandik 900p monitörümde böyle bir sorun yok HDMI kablo ile bağlı kutusundan çıkan orijinal kabloyu kullanıyorum. Bunun çözümünü biraz baktım da adamakıllı hiçbir şey görmedim.
Normal kullanımda bir sıkıntı yoksa bunun sana bir zararı olmaz bence.

Bende de aynıydı çözüm monitör değiştirmek. Büyük ihtimalle monitörde sorun vardır. Bende öyleydi ben değiştirdim.

Fakat benim monitörüm eskiydi sizinki yeni ise

Monitorun OSD menusune girip goruntu giris cikislarindan HDMI girisinin secili oldugundan emin ol. Benim arkadasimda da 650-B vardi, gariptir ki HDMI bagladiginda HDMI secili değildi, onu secmisti ve goruntu gelmisti.

Bu arkadaşın dediği doğru olabilir.

He bu arada ben sorunu yanlış anlamışım. Direkt görüntü gelmiyor sanmıştım. Bu yaşadığın problemin nedeni, monitörün aktif olma süresinin uzun olmasından kaynaklı oluyor olabilir. Açılış sinyali geç geldiği için BIOS vs. göremiyor olabilirsin.

Monitorun OSD menusune girip goruntu giris cikislarindan HDMI girisinin secili oldugundan emin ol. Benim arkadasimda da 650-B vardi, gariptir ki HDMI bagladiginda HDMI secili degildi, onu secmisti ve goruntu gelmisti.
windows ekranına girdiğinde sağ üstte hdmi gözüküyor ama deneyeceğim dediğinizi

He bu arada ben sorunu yanlış anlamışım. Direkt görüntü gelmiyor sanmıştım. Bu yaşadığın problemin nedeni, monitörün aktif olma süresinin uzun olmasından kaynaklı oluyor olabilir. Açılış sinyali geç geldiği için BIOS vs. göremiyor olabilirsin.
nasıl halledecem onu?

Aynı sorun bende de var. 24gb60r -b. Direk Windows ekranı geliyor. Bu anakart ekranı delete f11 bas yazan yer gelmiyor. Nasıl çözeceğiz bunu yok mu çözümü yahu

Benim monitör 24gn60r-b aynı sorun vardı şöyLe çözdüm bios geLmeden windows açıLıyordu, bios tuşuna basınca da siyah ekranda kaLıyordu kendi içinden çıkan hdmi kabLo iLe
Çözüm: monitörün menüsünden ortadaki menu tuşuna tıkLa sırasıyLa Game Adjust- FreeSync Premium- off yap
Sonra menuden sırasıyLa
GeneraL- input compatibiLity version- 1.4 yap tekrar başLat bios geLecektir

Geri
Yukarı