LG 24GN650-B renkler cansız

monthean

Hectopat
Merhabalar. Monitörün modeli LG 24GN650-B, monitörün renkleri fazlasıyla soluk ve cansız. En renkli fotoğrafı bile siyah beyaz görüyorum. NVIDIA Denetim Masası üzerinden digital vibrance'ı artırınca düzeliyor fakat o şekilde de renkler ve ekran kalitesizleşiyor, çözünürlüğü düşmüş gibi oluyor. Gözüm digital vibrance'ı %100 kullanmaya alıştığı için bana soluk geliyor olabilir mi? NVIDIA Denetim Masası'na başvurmadan bu sorunu nasıl çözerim? Şimdiden teşekkürler.

Evet soluk hissedersiniz uzun süre digital vibrance kullandıysanız bana da oluyordu o yüzden artık kullanmıyorum, fakat monitor ayarları kısmından ön ayarları değiştirerek renkleri ayarlayabilirsiniz.

HDR açıkmı kontrol ettiniz mi?
HDR kapalı. Windows üzerinden mi kontrol edeceğim yoksa monitör üzerinden mi?
Evet soluk hissedersiniz uzun süre digital vibrance kullandıysanız bana da oluyordu o yüzden artık kullanmıyorum, fakat monitor ayarları kısmından ön ayarları değiştirerek renkleri ayarlayabilirsiniz.
Six Color Saturation kısmından mı acaba hocam? Teşekkürler.

HDR kapalı. Windows üzerinden mi kontrol edeceğim yoksa monitör üzerinden mi?

Six Color Saturation kısmından mı acaba hocam? Teşekkürler.
Evet windows üzerinden HDR açarsanız otomatik olarak ekran ayarlarınada açılmış olarak yansıyor. Aynı monitörü kullanıyoruz Picture Adjust kısmındaki her ayar ekran görüntüsünü etkiliyor orada biraz ayar kurcalayıp kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı