LG 27GL850-B 27" renk solması

ArdaDrake

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar LG 27GL850-B 27" 1ms 144Hz HDMI DP Nano IPS UltraGear QHD Gaming (Oyuncu) monitörüm var. Yaklaşık 2 aydır sorunsuz kullanıyordum fakat 3 gündür evde yoktum ve geldiğimde bilgisayarımı açtığımda renklerin soluk(daha karanlık daha az parlak) olduğunu fark ettim. Monitöre 3 gün içinde herhangi bir temas olmadığı halde bu sorunun neden olduğunu merak ediyorum daha önce de 1 hafta kadar açmadığım olmuştu ve böyle bir sıkıntı olmamıştı ki zaten çok saçma nedenin bu olduğunu düşünmüyorum. Gelelim işleri iyice karıştıran yere monitör ayarlarını sıfırladııgımda veya kapattığımda monitör eski renk ayarlarına geri dönüyor. Fakat bilgisayarı açıp kapattğımda, monitör kapanıp açıldığında tekrar renkler soluyor koyu oluyor iki renk arasındaki farkı çok rahat görebiliyorum daha önce çok uzun süreler boyunca farklı monitörler kullandım ama hiç böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Sorunun yazılamsal olduğunu düşünüyorum eve geldiğimde kabloları çıkarmıştım kasanın yerine değiştiricektim. Fakat daha öncelerde de kabloları takıp çıkartığım olmuştu yani ben anlamadım siz aydınlatırsanız sevinirim teknik servisi son çare olarak bakıyorum bu soruna iki gündür sahibim. Yardım ederseniz çok sevinirim
İyi günler herkese.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı