LG 27GN750-B vs ASUS VG279qm

Crexs

Hectopat
Daha fazla  
LG 27GN750-B modeli ile ASUS VG279qm modeli arasında hangisi daha iyi? Bu ikisi arasından hangisini almamı tavsiye edersiniz?

Bence ASUS daha iyi bi marka. son zamanlarda çok fazla araştırdım ben de ekran aldım. aynı serinin 144 hz 1ms 23.6 inç modelini aldım. Henüz elime ulaşmadı fakat LG ye bakınca nedense çok fazla sallanırmış gibi bi havası var fakat ASUS un fiziksel yapısı çok daha iyi duruyor.
Ayrıca Asus'u alacaksan mutlaka amazon'dan al bence. Daha hızlı ve daha güvenilir oluyor diğer sitelere göre. Aynı model amazon'da da mevcut

35ms input lagın hangi hz değerinde olduğuna bak istersen. Konsolda mı kullanacak adam bunu? Çok biliyormuş gibi her monitör konusunda yorum yapıyorsun da kaç inceleme okudun izledin acaba.
Herhangi bir inceleme izleseydin bakılması gereken değerin o olduğunu anlayabilirdin. Acaba bir monitör nasıl 1.9ms input lag'a sahip olabileceğini düşündün, ilginç.

Kafama takılan ASUS'un 60Hz giriş gecikmesi çok yüksek. O konuda bir sorun yaşar mıyım?

Önemli olan native Hz’deki input lag değeridir. 240-280hz monitör alıp bunu 60hz’de kullanmak için konsola bağlaman lazım, PC’de her türlü 240-280’de kullanacksın ki 1.9ms input lagı var kendi yenileme hızında. Çok bilen, TUF alınmaz diyen arkadaşlar bu fiyata 1.9ms input veren başka marka model önersinler de görelim bakalım.

Önemli olan 60hz’deki input lag diyen arkadaşları piste alalım:

A7056DA2-6C6A-4C37-8EAC-B0645F234EC0.jpeg

Asus’un nuhnebiden kalma ve high end olmayan VG248QE monitörünün (144hz 1ms) 60hz input lagı espor dünyasının yarısının kullandığı Zowie XL2546K’dan daha düşük. Yani esporcular bu işi bilmiyor, 60hz input lagına bakmadan monitör seçiyor. Forumda bilgiçlik taslayan bu arkadaş ise doğrusunu biliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı