LG 32GK650F vs AOC Q27G2U/BK

Samomen

Decapat
Çok Detaya girdim okuyan ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
Casper excalibur almayacak arkadaşlar ilk paragrafı atlayabilirler.

1 hafta önce casper excalibur 27'' 2k 144hz 1ms monitörünü aldım ve anladığım kadarıyla yazılımsal problemler olmasından ötürü iade ettim.(Almayı düşünenler için belirtiyorum; DCR açıkken pubg, bannerlord vs özellikle karanlık ortamlarda ve menüde ekranda ışık patlamaları(ekranda anlık git geller) oluyor, bu durum DCR ve menüdeki çoğu şeyle oynamama rağmen çözüm bulamadım sadece problemin tekrarlanma sıklığını azaltabildim. teknik servisin sorunu onaylamasına istinaden iade ettim)
Benzer bir problem : Casper Excalibur E27QHD-G 27 monitörde bozulmalar - Technopat Sosyal

Asıl soruma gelecek olursak yeni bir monitör alacağım max bütcem 2800 TL
2k 144 hz olması önemli ms'de IPS monitör olması halinde 5ms'e kadar toleransım var.
Bu iki monitör arasında kararsız kaldım sebebi
LG'nin 350 AOC'un 250 cd/m2 parlaklığa sahip olması
32'' fazla büyük olur gibi hissediyorum fakat Casper 350 cd/m2'di ve görüntü kalitesi parlaklık vs ekran gitgelleri hariç görüntü kalitesinden gayet memnundum.
Ayrıca Casper TN paneldi, aklımda olan 2 monitör ise VA panel. VA paneller renk kalitesi olarak övülürken parlaklığı TN'e göre kötü olmasından ötürü eleştiri alıyor(yanlış biliyor olabilirim aydınlatırsanız sevinirim).
Bu durumdada LG benim için ağır basıyor ikisi arasında veya önerilecek farklı tavsiyelerinizi bekliyorum.
LG Kontrast Oranı (Orijinal)3000:1 (Tipik) LG'nin kontrast oranı ve parlaklığı TN panellerle birebir aynı tüm sitelerde ve kendi sitesinde VA yazıyor ama TN panel olabilir mi ?
AOC Kontrast Oranı 80,000,000:1

Son düzenleme:

Geri
Yukarı