LG 34UM58 Monitör ve DP HDMI Bağlantı Sorunu

acidco

Decapat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Çok kişinin belki karşılaşmadığı ama sorun olarak var olan bir şey hakkında bilgi arıyorum internetten ve çok kesin çözümler bulamadım bu konu ile alakalı. Belirttiğim monitöre sahibim, alalı çok olmadı ve çok da memnunum sıkıntıları hariç. Sorunuma gelecek olursak monitörü sisteme belirttiğim gibi çevirici ile bağlıyorum çünkü ekran kartım K4200. Kartın üstünde HDMI çıkışı yok ve çevirici ile bağlantıda şüphelerim var.

1. Olarak monitör BIOS ekranını tam olarak göstermiyor. Bunun nedenini internette aradığımda eski nesil anakartların desteği ile alakalı olduğunu belirtmişler fakat ekranım aslında BIOS ekranında uyarı verip 640x480 görüntü verdiğini ve recommended yani önerilen ölçünün 2560x1080 olduğunu bana iletiyor. Yarım bir BIOS ekranı görüntüsü alıyorum sonuç olarak. Bunun çözümü var mı sizlere danışıyorum?

2. Olarak monitör bağlantısını çok kaliteli bir kablo ile yapmıyorum bu sebeple olacağını düşündüğüm bazı sorunlar da yaşıyorum. Örnek vermek gerekirse CS:GO'da ekran ayarlarını oyun normal olsun diye 1920x1080 ölçüde oynatmak istiyorum. (Bunun nedeni mouse ve oyun yavaşmış gibi hareket ediyor.) Bu ölçekte monitör oyun kapandığı sırada yani ani bir geçiş yaparken kilitleniyor ve ekranın üstünden bir şerit geçiyor. Kablosunu takıp söktüğümde normale dönüyor. Sanki kabloda bir sorun varmış gibi hissediyorum bu yüzden.

Durumum bu arkadaşlar, bu saydığım sorunların çözümü olarak ne önerirsiniz ve nasıl bir işlem yapmalıyım?

Linkte LG'ye ilettiğim sorunların görsellerini görebilirsiniz. Tabi site buna izin veriyor ise.

Başlıksız-1.pdf

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı