LG 42LM620S şifresini unuttum ne yapmalıyım?

Ömer V.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar.
Lg 420LM620S modelli smart televizyonun şifresini unuttum, yeni uydu ayarlarını yapamıyorum. Bu şifreyi nasıl bulabilirim ya da kırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
upload_2014-9-19_14-47-4.png

The miller teşekkür ederim. Ancak benim bahsettiğim şifre ağ bağlantısı ile LG Smart dünyasına girdiğimiz şifre değil. Bahsettiğim şifre çocuk kilidi için ayarlar menüsünden oluşturduğum 4 rakamlı şifre. İlk olarak 4 adet sıfır idi. Değiştirdim ve ne olduğunu unuttuğum için uydu ayarını yapamıyorum. Çünkü şifre istiyor. Fabrika ayarlarına da dönemiyorum şifre istiyor.

LG'nin 420LM620S model TV'si yok. 42LM620S olabilir dediğiniz model.

Installation menu altından şifreyi sıfırlayabilirsiniz.

• Herhangi bir TV kanalını açın
  • TV menüsü ekrana gelip, kaybolup kanal bilgisi gelene kadar MENU tuşuna basın ve basılı tutun
  • Hemen Menü tuşuna basmayı bırakıp 1105 tuşlayın ve OK'e basın
  • Kumandada menü tuşu yoksa Home tuşunu kullanın
TV'niz 2012 model ise:
  • InStart Service Menu'ye girin
  • Settings butonuna basın
Installation menüde bunları değiştirebilirsiniz:
  • LG Hotel modu kurulumu
  • TV Link-Loader (USB bellekten TLL dosyası yükleme/kaydetme)
  • Şifre değişimi (Unutulan parolayı sıfırlama)
  • ID Kurulumu

aynı sorun bende de vardı. ÇÖZDÜM.
LG LA740S tv de kendi koyduğum şifreyi unutmuştum. yukarıda yazanların hepsini denedim. çöözemedim. zaten yukarıdaki yöntemlerle değiştirdiğiniz şifrenin tv parolası ile ilgisi de yokmuş,
Q-menü ye 5 saniye kadar basılı tutup 1105 ile girdiğiniz menüdeki şifre başta girdiğiniz 1105 parolasını değiştiriyor sadece. (akıllı kumanda da olmaz , standart kumanda bulup deneyin) ----haaa bu enüye girmişken kanallarınızı usb ye yedekleyebiliyorsunuz, bilgisayarda açıp düzenlemek içinse ; TLL editör lazım onuda ekleyeyim bari:))

Releases · PredatH0r/ChanSort · GitHub

adresinden Chansort programı indirin...

tv parolası sorununu ise LG nin web sayfasından tv nizi kayıt ettirip soru sorarsanız aynı gün içinde çözebilirsiniz.
ben gene de bana gönderilen cevabı aşağıya yazıyım da...

Sayın .............., Yasamis oldugunuz olumsuzluktan dolayi firmamiz adina üzgün oldugumuzu belirtmek isteriz. Şifre unutulduğu takdirde:Ayarlar-Kilit-parola-3 defa mute tuşuna basınız-6 haneli şifre gelecektir ekranadak, şifre bölümüne 129472 giriniz.Ekrana yeni parola oluşturmak için bir bölüm gelecektir yeni parolanızı giriniz ve onaylayınız.Şifre değiştirme işleminiz gerçekleşmiştir. Bilgilerinize sunariz. Saygilarimizla. Destek almak istediginiz farkli bir konu için çagri merkezimize 444 6 543 nolu telefondan ulasabilirsiniz.

(yukarıdaki kod sadece ban mı ait bilmiyorum...deneyin olmazsa lg.com.tr den televizyonunuzun seri numarası ile kayıt olup, mesajda sorunu anlatın. aynı gün cevap geliyor)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı