LG 55QNED756ra vs TCL 55C745

Sqwrax

Femtopat
Arkadaşlar LG 55QNED756ra vs TCL 55C745 arasında ne kadar fark vardır ve hangisi daha iyidir? Bilgi sahibi olan var mı? TCL ve LG'nin genel olarak farkları nedir, TCL güvenilebilir mi?

Arkadaşlar LG 55QNED756ra vs TCL 55C745 arasında ne kadar fark vardır ve hangisi daha iyidir? Bilgi sahibi olan var mı? TCL ve LG'nin genel olarak farkları nedir, TCL güvenilebilir mi?

C745 benim favorilerimden biri. Bu iki TV arasındaki en belirleyici fark TCL'nin 4K 144Hz'e kadar desteklemesi. LG 4K60 Hz. LG de 20 watt hoparlör varken TCL de 30 watt hoparlör var TCL yine önde. TCL de Dolby vision, Dolby vision IQ ve IMAX enchanced varken bunlar LG de yok. TCL de Google işletim sistemi var. Bu da istediğiniz her uygulamayı indirebileceğiniz anlamına geliyor WebOS'dan iyi bu konuda. Ekran nit değeri TCL de daha fazla. Yani yeterlidir diye düşünüyorum TCL dünyada bayağı satan bir marka. Servis konusunda bilkom ile çalışıyorlar. Yani ben kesinlikle C745 tercih ederdim F/P bir TV.

LG'de IPS, TCL'de VA panel kullanılmış. Ancak panel üreticileri belli olmadığı için iki modeli de önermem. Şunu da belirteyim iki markanın da servisi biribirinden berbat.

LG'de IPS, TCL'de VA panel kullanılmış. Ancak panel üreticileri belli olmadığı için iki modeli de önermem. Şunu da belirteyim iki markanın da servisi biribirinden berbat.
Hocam bir şey almam lazım ama, 30k civarı hangi televizyonu önerebilirsin

C745 benim favorilerimden biri. Bu iki TV arasındaki en belirleyici fark TCL'nin 4K 144Hz'e kadar desteklemesi. LG 4K60 Hz. LG de 20 watt hoparlör varken TCL de 30 watt hoparlör var TCL yine önde. TCL de Dolby vision, Dolby vision IQ ve IMAX enchanced varken bunlar LG de yok. TCL de Google işletim sistemi var. Bu da istediğiniz her uygulamayı indirebileceğiniz anlamına geliyor WebOS'dan iyi bu konuda. Ekran nit değeri TCL de daha fazla. Yani yeterlidir diye düşünüyorum TCL dünyada bayağı satan bir marka. Servis konusunda bilkom ile çalışıyorlar. Yani ben kesinlikle C745 tercih ederdim F/P bir TV.
Teknik özellikler olarak TCLnin bu modeli daha iyi ama servisi ve markanın genel kalitesi hakkında çok iyi şeyler duymadım o yüzden şüpheliyim, LG ve TCL arasında ne kadar fark var?

Hocam bir şey almam lazım ama, 30k civarı hangi televizyonu önerebilirsin.

Teknik özellikler olarak TCL'nin bu modeli daha iyi ama servisi ve markanın genel kalitesi hakkında çok iyi şeyler duymadım o yüzden şüpheliyim, LG ve TCL arasında ne kadar fark var?

Farkları tek tek yazdım hiç okumadınız mı? Arada uçurum bir fark var. TCL dünyanın en çok satan televizyon markalarından birisidir. Servis konusunda çok da iyi değil fakat bence ilk olarak ürünün kalitesine bakmak lazım.

Farkları tek tek yazdım hiç okumadınız mı? Arada uçurum bir fark var. TCL dünyanın en çok satan televizyon markalarından birisidir. Servis konusunda çok da iyi değil fakat bence ilk olarak ürünün kalitesine bakmak lazım.
Hocam model farkını sormadım genel olarak marka farkını sordum, ikisi arasında servis, müşteri hizmetleri, uzun kullanım, dayanıklılık tarzında nasıl farklar var? Alacağım televizyonu uzun süre kullanmak istiyorum o yüzden 2-3 yıl sonra televizyonu bitiren bir sıkıntı olmamasını istiyorum

Hocam model farkını sormadım genel olarak marka farkını sordum, ikisi arasında servis, müşteri hizmetleri, uzun kullanım, dayanıklılık tarzında nasıl farklar var? Alacağım televizyonu uzun süre kullanmak istiyorum o yüzden 2-3 yıl sonra televizyonu bitiren bir sıkıntı olmamasını istiyorum.

TCL'nin bu ürünü önerilen bir üründür bildiğim bir problemi yok. Servisi iyi değil diyorlar çünkü kendi servis ağı yok bilkom ile çalışıyorlar. 2-3 sene sonra ne olur onu kimse bilemez ve garanti veremez. İsterseniz 150.000 verin bir televizyona yine de birkaç yıl içinde bozulabilir. Servis anlamında kafanızın rahat etmesini istiyorsanız Vestel alın 3 yıl garantili oluyor ürünleri servis bittikten sonra da bozulması durumunda yerli marka olduğundan dolayı daha az tamir faturası çıkarırlar. Ürünlerinin fiyatı da TCL ve LG'den daha hesaplı.

Yeni konular

Geri
Yukarı