LG A510 laptop açılmıyor

Marduk

Hectopat
Laptopa enerji geldiğini belli eden ışık yanıyor fakat ben çalıştırmak için açma tuşuna bastığımda açılma ışığı 1 saniye yanıyor sonra 2 ışık birden sönüyor. Bazen 50 kere bazen 100 kere deneyince açılıyor fakat açıldığında da tarih ve saat 01.01.2007'de oluyor. Onu düzeltiyorum ve PC açıkken yeniden başlata basarsam sorunsuz yeniden başlatıyor fakat kapata basarsam bir daha açılmıyor.
Denediğim şeyler:
RAM'leri çıkarıp taktım, harddiski çıkarıp taktım güç kablosuna gelen elektriği test ettim, BIOS pilini değiştirdim fakat sonuç aynı.

Kardeşim işlemciyi çıkarıp yeniden tak.
Yani Fanı Falan çıkart, işlemciyi de çıkart ve geri tak.
Ondan sonra hdd veya ssd yi çıkar ve yemiden tak
sonra da rami çıkart ve tak
Bir de ramların Ocunu silgi ile temizle:)

Kardeşim işlemciyi çıkarıp yeniden tak.
Yani fanı falan çıkart, işlemciyi de çıkart ve geri tak.
Ondan sonra HDD veya SSD'yi çıkar ve yemiden tak.
Sonra da RAM'i çıkart ve tak.
Bir de RAM'ların OC'unu silgi ile temizle:)

İşlemciyi çıkartıp takmak hariç her şeyi yaptım RAM'leri silgi ile de temizledim lakin işlemciyi nasıl çıkarıp takacağım pek çıkarılabilir gibi durmuyordu.

arkada bakır tellerin olduğu iki tane yer var oradaki vidaları söküp bana resim yollabilir misin ?
yani fotoğrafta gönderdiğim beyaz yer düz uçlu tornavida yeri var yanında orayı tersinne çevir ve işlemciyi çıkart

Dosya Ekleri

• lg.PNG
    lg.PNG
    26,6 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Laptopa enerji geldiğini belli eden ışık yanıyor fakat ben çalıştırmak için açma tuşuna bastığımda açılma ışığı 1 saniye yanıyor sonra 2 ışık birden sönüyor. Bazen 50 kere bazen 100 kere deneyince açılıyor fakat açıldığında da tarih ve saat 01.01.2007'de oluyor. Onu düzeltiyorum ve PC açıkken yeniden başlata basarsam sorunsuz yeniden başlatıyor fakat kapata basarsam bir daha açılmıyor.
Denediğim şeyler:
RAM'leri çıkarıp taktım, hard diski çıkarıp taktım güç kablosuna gelen elektriği test ettim, BIOS pilini değiştirdim fakat sonuç aynı.

Sorunu çözebildiniz mi hocam? Aynı sorun bende de var maalesef.

Geri
Yukarı