LG C1 HDMI 2 earc/arc girisine hangi cihazları kullanabilirim?

baystark17

Hectopat
Merhabalar, LG C1 TV aldim. HDMI earc/arc girisine hangi cihazlari takip kullanabilirim? Mesela oyun konsolu takip kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. Kullanabilirsiniz.

Evet hocam. Kullanabilirsiniz.

Hocam ben PS4'u taktim fakat sinayl yok hatasi aldim. Paugge kablo ile denedim ustelik. Digitürk'u taktim goruntu aşağıda videodaki gibi oluyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normalde olmaması gerekir. ARC anlam olarak optik ses çıkışı da destekler. Bu giriş sayesinde örnek olarak destekli bir ses sistemine optik ses kablosu takmaya gerek kalmaz. Bende de LG vardı. Şimdi de Samsung var. Bunda da HDMI 3 ARC olarak gözüküyor. Normalde sıkıntı olmaması gerekir. TV'yi resetleyip de deneyebilirsiniz.
Bakabilirsiniz hocam. Xbox konsol bile bağlanıyor.
Bende de Xbox One var ve sıkıntı olmuyor.

Normalde olmaması gerekir. Arc anlam olarak optik ses çıkışı da destekler. Bu giriş sayesinde örnek olarak destekli bir ses sistemine optik ses kablosu takmaya gerek kalmaz. Bende de LG vardı. Şimdi de Samsung var. Bunda da HDMI 3 arc olarak gözüküyor. Normalde sıkıntı olmaması gerekir. TV'yi resetleyip de deneyebilirsiniz.

Her yolu denedim teknik destek almaktan baska çarem kalmadı yine de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı