LG G2 Stock ROM mu, Custom ROM mu?

Sterben

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar. Sorum başlıktaki gibi. Orijinal D802TR30d Stock ROM'u kullanıyorum. Sizce Stock'ta kalayım mı, yoksa Custom ROM'a yönelmeli miyim? Ayrıca hangi Custom ROM'u önerirsiniz? Cyanogenmod mu, CloudyG2 mi, OptimusG3 mü veya MiUi mı? Her türlü öneriye açığım. Eğer bunlardan birini kullandıysanız görüşlerinizi belirtmeniz çok iyi olur :).

Son düzenleyen: Moderatör:
LG G2'de değil ancak başka cihazlarda kullandığım için CM13 tavsiye ederim. Zaten G2'ye Marshmallow güncellemesi gelmeyecek. CM13 kurup Marshmallow'a yükseltebilirsiniz. Ayrıca saf Android ve tema desteğiyle çok sayıda kişiselleştirme imkanı da sunuyor.

Teşekkürler. Ama nedense ne zaman bir Custom ROM kurmaya kalksam telefon Brick oluyor. İyi ki telefonu Download Mod'a alabiliyorum. Hangi ROM olursa olsun telefon Brick oluyor. CM'de bile. Üstelik yanlış bir şey de yapmıyorum. Önce Root ve Recovery (TWRP), sonra TWRP'yi güncelliyorum (2.8.7.3'e), ardından Advanced Wipe (Internal Storage hariç), en son da CM 13 ve GApps paketini kuruyorum. Telefon Brick oluyor ve ben zorla Download Mode'a alıyorum telefonu, sonra .tot ile JB'ye dönüyorum. Neden hep böyle oluyor ki? (CM yüklemeden önce Stock LP vardı) Üstelik CloudyG2'de de böyle oluyor.

Eğer CM 13 kurarken brick oluyorsa bunun nedeni büyük ihtimalle TWRP sürümü. TWRP sürümünüzü en az 3.x.x.x bir sürüme güncelledikten sonra deneyin. Advanced Wipe'dan ise "Data-Cache-System-Dalvik Cache" seçtikten sonra ROM flaşlayın. ROM, GApps olmadan çalışırsa sorun flaşladığınız GApps'dedir. Android sürümüne uygun başka bir GApps bularak deneyin.

TWRP'yi 3.0.2.1'e güncelleyince telefon daha da sapıtıyor. Internal Storage'i dolu olsa bile boşmuş gibi gösteriyor. Ben CM'yi OTG ile kurmayı deniyorum, ama OTG'yi de açmıyor. Beceremeyince aldığım yedeği geri yüklüyorum, "Failed" hatası alıp duruyor. Sırf bu sorunlardan dolayı Stock 5.0.2'de duruyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı