Çözüldü LG G6 yüklenen uygulamalar Micro SD kart içine gitmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
lg g6

crazymurat34

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba;

LG G6 telefonum var hafıza sorunları yaşıyordum. Hepsiburada.comdan 800TL'ye 480 GB hafıza kartı aldım. Bir hevesle taktım uygulamaları falan kopyaladım, güncelleme yaptığımda tüm veriyi yine telefon hafızasına attı. Telefon doldu, resim çektiğimde sorun yok oraya gidiyor ama uygulama olduğunda telefon hafızasına atıyor. Telefonu yeniden başlattım, biçimlendirdim sonuç yine aynı oluyor, 390 GB kullanılamıyor yazıyor. Çok sinir bozucu, bunun çözümü nedir?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Direkt olarak çoğu telefonda olmuyor. Uygulama menüsünden taşımayı deneyin. Direkt olarak yapmak içinse genelde Root atıyorlar.
Direkt olarak çoğu telefonda olmuyor. Uygulama menüsünden taşımayı deneyin. Direkt olarak yapmak içinse genelde Root atıyorlar.

Çözüm
Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef hocam. Dediğim gibi çoğu böyle.

Bunu ben de tam olarak bilmiyorum. Hafıza kartları çoğunlukla mevcut hafızadan yavaş olduğu için de olabilir. Bir de temel amacı resim, video depolama için düşünülmüş de olabilir. Ama Root ile engel kalmıyor.

Bunu ben de tam olarak bilmiyorum. Hafıza kartları çoğunlukla mevcut hafızadan yavaş olduğu için de olabilir. Bir de temel amacı resim, video depolama için düşünülmüş de olabilir. Ama root ile engel kalmıyor.

Root yapmak ne gibi özellikleri devre dışı bırakıyor? Mesela telefonu satarken ya da kullanırken bir sorun yaşıyor muyuz? Hiç yapmadığım bir şey olduğu için soruyorum.

Root için yeni konu açabilirsiniz. Atılan ROM'a göre de değişebiliyor. Satarken ise tercihe bağlı. Bazıları Root da isteyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı