LG G7 Custom ROM

passshow974

Centipat
Daha fazla  
Araştırma sonucu bunda karar kıldım. Sanırsam şu adımları uygulamalıyım:
Bootloader açılacak.
30F sürümüne stock ROM atılacak.
Dotos yüklenecek.
Magisk kurulacak.
Gapps ya da microg yüklenmeyecek(batarya optimizasyonu ve mahremiyet sebeplerinden ötürü)
Bunları nasıl yapabilirim?
Her ne kadar zihnimde ne yapacağımı az çok kararlaştırdımsa da yine de telefonun "brick"lenmesi ihtimalinden ötürü her adımdan emin olmadan bir şey yapmak istemiyorum. Tam olarak ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce LG UP ile 30F sürümünü yükle cihaza.

Sonra şu rehber ile Bootloader kilidini açıp TWRP yükle, sonrasında costum ROM'u kurabilirsin.

Gapps yüklenmeyecek derken Google uygulamalarını mı istemiyorsunuz yoksa başka bir Google uygulama paketimi kullanmak istiyorsunuz?

İlk önce LG UP ile 30F sürümünü yükle cihaza.

Sonra şu rehber ile Bootloader kilidini açıp TWRP yükle, sonrasında costum ROM'u kurabilirsin.

Gapps yüklenmeyecek derken Google uygulamalarını mı istemiyorsunuz yoksa başka bir Google uygulama paketimi kullanmak istiyorsunuz?
Google Play Services ya da Google ile ilintili herhangi bir şey istemiyorum. Bunun iki sebebi var: Mahremiyet ve batarya optimizasyonu.

Mahremiyeti bilmiyorum ama bataryanın anasını ağlatıyor gapps. Banka uygulamaları için şart ama.
Banka uygulamaları için web browser kullanırım. O da olmazsa eski g4 telefonum var o da iş görür. Zaten açıkçası banka uygulamalarını umursayacak bir yaşta da olmadığım için şimdilik bir sorun olacağını sanmam(Daha banka hesabı bile bulunmayan bir öğrenciyim).

1651412871094.png

Böyle takıldım kaldım, ne yapmalıyım @MeizuM6T
Tamamdır hallettim fixfastboot olan adımı yaptım.
Bootloader'ı açtım, şimdi sıra custom rom yüklemekte.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı