LG Televizyon Filmlerde altyazı görünmeme sorunu

traveller1287

Kilopat
USB ile filmi ve altyazısını atıyorum. Fakat televizyona bağladığımda altyazıyı görmüyor. Televizyon markası LG.

Kardeş, artık sorununun kalmadığını düşünüyorum zira 5 yıl geçmiş.
Ancak ben de bugün bu sorunu yaşadım, belki bakıp da bulamayanlar olursa muhtemel çözümleri söyleyeyim, söylemek isterim.

Zaten 500+ görüntülemesi var, bu az değil.

Çözüm ise:

• Alt yazı, film ile aynı dosyada bulunmalı ve aynı ada sahip olmak zorundadır.
  • Bu ikisini yaptıktan sonra gene gözükmez ise ayarlardan yani ''Q-menu'' ile açabilirsiniz.
  • Eğer Türkçe karakter sorunu olursa, öncelikle televizyondan kodlama dilini Türkçe yapın.
  • Türkçe karakter sorunu hâla devam ederse, alt yazı dosyasını ( bilgisayardan ) ''farklı kaydet'' ile kayıt türünü ''tüm dosyalar'' ve kodlama türünü ise ''ANSI'' veya ''UTF-8'' yapın. ( Bazılarında UTF-8 çalışıyorken, bazılarında ANSI çalışıyor. İkisini de deneyin. )
Not: Bu yazdıklarım LG televizyon için geçerlidir, diğerlerinde de aynısı olabilir ama kesin bir şey diyemem..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…