Çözüldü LGA 1155 işlemci için soğutucu önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FEDUX

Hectopat
Makaleler
2
İşlemcim 8 çekirdekli i7 3770 Fakat ben sıcaklık problemimden dolayı 7 çekirdek kullanıyorum ve oyunumda 70 derece sabit alıyorum. Bu sıcaklığı düşürmek ve 8 çekirdek halinde kullanmak benim oyundaki performansımı arttıracağı için fan arıyorum. Önerileriniz nelerdir?
Bütçem en fazla 150 TL.

Kasanizin modelini internete yazın, üreticinin kendi sitesi olan linke tıklayıp teknik özellikler kısmını bulun. orada Max CPU cooler height şeklinde birşey yazar. O değeri öğrenin sonra alacağınız soğutucunun boyutlarını öğrenin karşılaştırın. Sığıyorsa alabilirsiniz. Soğutucunun boyutunun fan dahil değer olduğundan emin olun.

Kasamın modeli kasam eski olduğu için aklımda yok ne yapabilirim?

Yan kapağını açıp cetvelle içerden kabaca bir ölçüm yapın veya buraya fotoğrafını atın kasanın araştırayım belki bulurum siz de bakın.
Markasını bile hatırlıyorsanız yazın.

Markası Dark. Ayrıca egzoz fanım kabaca 10-12 cm, kasanın aağından soluna tam uzunluğu 19-20 cm.

Kasanın resimleri

Dosya Ekleri

• IMG_20200420_164130.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20200420_164018.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20200420_163703.jpg
    2,4 MB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20200420_163715.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 42
Çözüm
Ellerinize sağlık hocam. Evet bu.
Peki bu kasaya kaç adet fan takılabiliyor. Ben baktım ama 5 yazıyor fakat fanların takılacağı yuvalar nerede?

Kusura bakmayın size de çok zahmet verdim.

Önde 1 tane var. Arkada 1 tane var. Üstteki boşluğa 2 tane takılabiliyor ve yan kapağa da takılabiliyor. Genelde hava akışı önden içeri arkadan ve üstten dışarı atılacak şekilde yapılır. Yan kapağında fan yuvası olan kasalarda yan kapaktaki fanlar da içeri hava üfler.
Kusura bakmayın size de çok zahmet verdim.
Yok ne demek 1 beğeniniz tüm karşılığını verecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…