LGA 1155 işlemci önerisi

Bütçe
400-700

xAlperx

Hectopat
RAM
DDR3 8GB 1600MHz
Anakart
H61H2-MV
Merhaba ben buradan bir konu açıp i3 3240 için güzel bir ekran kartı önerisi istemiştim. Sitede çoğu kişi RX 460 almamı söyledi ben de buradakilerin bir bildiği vardır diye 2. el temiz bir RX 460 aldım. Cumartesi günü monitöre görüntü gelmemeye başladı işlemci ve anakart dışında her şeyi denedim sorun ya anakartta ya işlemcide. Bugün darboğaz testi yapan sitelerden kontrol ettiğimde %40'ın üzerinde darboğaz olduğunu öğrendim ne kadar doğru bilemem çok anlamıyorum. Sonuca gelecek olursam sorun işlemciden dolayıysa LGA 1155 Intel bir işlemci almam lazım bütçem çok fazla değil ya i5 3470 ya da tekrardan i3 3240 alacağım başka tavsiyeniz varsa bütçeme uyuyorsa onu da alabilirim ne yapmalıyım?

Bulabilirseniz i7 3770 olmazsa i5 3470 alın.

Cumartesi günü monitöre görüntü gelmemeye başladı

Bu sorunun kaynağını bilmiyorum fakat işlemciden dolayı olacağını da pek düşünmüyorum. Darboğaz konusu doğru sayılır, MSI Afterburner indirip OSD ayarlarını yaptıktan oynadığınız oyunlarda sistem kullanımlarına bakabilirsiniz. Darboğaz çoksa o bütçeye i7 3770 bulunabilir diye düşünüyorum.

Bu sorunun kaynağını bilmiyorum fakat işlemciden dolayı olacağını da pek düşünmüyorum. Darboğaz konusu doğru sayılır, MSI Afterburner indirip OSD ayarlarını yaptıktan oynadığınız oyunlarda sistem kullanımlarına bakabilirsiniz. Darboğaz çoksa o bütçeye i7 3770 bulunabilir diye düşünüyorum.

Hocam sıfırı 1600 bandında geziyor son senem fazla oynamayacağım zaten bu sene idare etsin istiyorum ikinci el falan bulursam o şekilde de alabilirim.

Hocam sıfırı 1600 bandında geziyor son senem fazla oynamayacağım zaten bu sene idare etsin istiyorum ikinci el falan bulursam o şekilde de alabilirim.

13 ve 14. Intel işlemciler çıkıyor hocam, 3. Nesillerin sıfırı mı kalır?

Yeni konular

Geri
Yukarı