LGA 1155 pinli anakarta kaç HDD takılabilir?

Bütçe
-

7Adoniss

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SATA
Anakart
LGA 1155 - Asus H61
Merhaba 1155 pinli bir anakart sahibiyim şu anda kasamın içinde mevcut olarak iki tane SSD bulunuyor. Fakat depolama alanını yeterli bulmuyorum. Bu yüzden 3. olarak bir HDD takmak istiyorum fakat kasaya taktıktan sonra çakışma olur mu? Veya kasaya takılabilir mi sorusunun cevabını öğrenmek istiyorum.

Merhaba 1155 pinli bir anakart sahibiyim şu anda kasamın içinde mevcut olarak iki tane SSD bulunuyor. Fakat depolama alanını yeterli bulmuyorum. Bu yüzden 3. olarak bir HDD takmak istiyorum fakat kasaya taktıktan sonra çakışma olur mu? Veya kasaya takılabilir mi sorusunun cevabını öğrenmek istiyorum.

4 tane SATA girişi var. 4 disk bağlanabilir.

Anakart modelini yazmamışsınız ama çoğu anakartta en az 4-6 tane SATA portu oluyor. Kasanın da modeli yok sığdırma konusunda bakmak lazım. Standart bir kasada da yine en az 4 adet 3,5 inç harddisk yeri oluyor genelde.

Verdiğiniz bilgilerle en fazla bu kadar sonuç alabilirsiniz.

Anakart modelini yazmamışsınız ama çoğu anakartta en az 4-6 tane SATA portu oluyor. Kasanın da modeli yok sığdırma konusunda bakmak lazım. Standart bir kasada da yine en az 4 adet 3,5 inç hard disk yeri oluyor genelde.

Verdiğiniz bilgilerle en fazla bu kadar sonuç alabilirsiniz.

Yer konusunuda sıkıntım yok 6 tane port var kasada teşekkür ederim.

Geri
Yukarı