LGA 775 Upgrade yapmak istiyorum

paranomy

Hectopat
Bütçem 1500 tl anakartı ve işlemciyi değiştirmeyi şimdilik düşünmüyorum. Yakın zamanda bir sistem toplamak istiyordum ama kameralarla ilgili bir masraf çıktı ve bütçem elvermedi, bende elimdeki sistemi elimdeki parayla upgrade etmek istiyorum.

İşlemcim pentium dual core e6700 upgrade etmek istemiyorum lga 775 e yatırım yapmak istemiyorum daha sonra yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum ama beni 1 2 sene götürmesi için bu sisteme upgrade etmek istiyorum. Anakartın markası pegatron 2 adet ddr3 ram slotu mevcut bir adet pci express x1 bir adet pci express x16 slotu var. Güç kaynağım bakkal malı ve 320 watt onu çöpe atıp sağlam bir güç kaynaklı kasa almayı düşünüyorum. Ekran kartımda zamanında 1gb bu çok iyi oynatır denilerek bakkaldan alınma. 4gb ramim var mümkün olduğu kadar yükseltmek istiyorum işlemcinin müsade ettiği kadar. Ekran kartımı gtx 660 ti seviyesine çekmek istiyorum darboğaz yaparmı (aynı seviyede daha yeni ve daha ucuz olan gtx 760 da olabilir). Mümkünse hızlı açılış ve performans gerektiren bazı uygulamalar için ucuz ve düşük kapasiteli bir SSD. Güzel bir monitör zira monitörüm eskidi ve nedenini bilmediğim bir şekilde sağ üst ve sol altta renk sapmaları başladı. Evet arkadaşlar incir çekirdeğinin hacminin yarısını dolduramayacak bilgimle şöyle bir upgrade listesi hazırladım. (kapıda nakit ödeme kriteri alışveriş için çok önemli).

KINGSTON HyperX (KHX1600C9D3K2/8GX) 8 GB Dual KIT (2x4GB) DDR3-1600MHz Bellek - Ürün Kategorileri
THERMALTAKE Commander (VN470B1W2E) 700W USB 3.0 Ses Siyah Kasa - Ürün Kategorileri
WESTERN DIGITAL Caviar Green WD20EZRX 3.5" 2 TB Sata3 6Gb/s Dahili Disk - Ürün Kategorileri
KINGSTON SSDNow V300 SV300S37A/60G 2.5" 60GB SSD Sata3 Disk - Ürün Kategorileri
ASUS ENGTX660 TI DIRECTCU2 GTX 660 2 GB GDDR5 192 Bit Ekran Kartı - Ürün Kategorileri
PHILIPS 227E4LSB/62 21.5" 1920x1080 5ms Siyah LED Monitör - Ürün Kategorileri

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı