LGS 2023 zorluk seviyesi nasıl olur?

Ya arkadaşlar neyin ne kadar zor olduğunun ne önemi var. Sıralama sınavı sonuçta. Siz çalışmanıza bakın boşverin zoru kolayı. Zorsa herkese zor.

Bende 8. sınıfa geçtim. İnşallah LGS 2023'de kolay olur. Çünkü okuduğumu anlayamıyorum ve matematikteki yeni nesil soruların çoğunu çözemiyorum.

Kolay olunca da bu yılki gibi yığılma olur, bu sene Türkçe zordu, 2023 için Fen ve Matematik belki bir tık daha zor olabilir. Siz derslere zor olacak gibi hazırlanın (her zaman en zorları çözmek kastım değil orta, kolay seviyelerde de çözün) hazırlanın kolay seviyede gelirse zaten yaparsınız.

Kolay olunca da bu yılki gibi yığılma olur, bu sene Türkçe zordu, 2023 için fen ve matematik belki bir tık daha zor olabilir. Siz derslere zor olacak gibi hazırlanın (her zaman en zorları çözmek kastım değil orta, kolay seviyelerde de çözün) hazırlanın kolay seviyede gelirse zaten yaparsınız.
Ben matematikteki yeni nesil soruların en zorunu bile çözmeye alışırsam ve uzun sorularda okuduğumu anlarsam yüksek puan alırım.

Peki LGS 2023'teki Matematik ve Fen LGS 2021'e göre zorluğu nasıl olur?

Yazın kendinizi zorlamayın, LGS'ye çalışacağım diye de okul sınavlarına çalışmamazlık sakın yapmayın, ben yaptım ve pişmanım.

Bu bakan ve bu kadro kalmaya devam ederse şöyle olacaktır;
Matematik diğer tüm LGS'lere eksenle daha kolay olacak lakin Türkçe kısmı zorlaştırılacak. Evet, baktılar matematik Türkiye ortalamaları 2 net 3 net falan gelmeye başladı onlarda Türkçeyi zorlaştırıp matematiği kolaylaştırmayı seçtiler.

Geri
Yukarı