LGS 25 günde yapılır mı?

NewUserr

Centipat
Daha fazla  
8. sınıfım LGS'ye 25 gün kaldı şimdiye kadar hemen hemen hiç çalışmadım. Sözelim çok iyi ancak iş fen ve matematiğe gelince... Matematik sorularını hiç yapamıyorum neredeyse. Denemelerde 1-2 matematik netim çıkıyor. Fen de 12-13 net falan. Sorum şu; son 25 günde matematiğe yüklenirsem bir şekilde sıkıntıları çözebilir miyim? Zaten ilk dönem konuları çıkacak onu bir artı olarak görüyorum. Fen de beni çok terletecek. İnanın çok dardayım ve pişmanım keşke çalışsaydım ne yapacağımı bilmiyorum... Desteklerinizi bekliyorum.

Dostum yıl boyu çalışılarak yapılan netlere ulaşılamaz bence ama yine de 25 gün boyunca düzgün çalış illaki etkisi olur. Hiç çalışmamaktan iyidir. Zaten ilk dönem konuları çıkacakmış düzgünce bitirebildiğin kadar konu bitirmeye uğraş. İçlerinde kısa süren kolay konular da vardır illaki. Bu son 25 gün var gücünle çalış hiçbir şey kaybetmezsin. Zararın neresinden dönsen kârdır. Ne kadar net arttırsan o kadar iyi senin için. Şimdiden sınavında başarılar dilerim.

Dostum yıl boyu çalışılarak yapılan netlere ulaşılamaz bence ama yine de 25 gün boyunca düzgün çalış illaki etkisi olur. Hiç çalışmamaktan iyidir. Zaten ilk dönem konuları çıkacakmış düzgünce bitirebildiğin kadar konu bitirmeye uğraş. İçlerinde kısa süren kolay konular da vardır illaki. Bu son 25 gün var gücünle çalış hiçbir şey kaybetmezsin. Zararın neresinden dönsen kârdır. Ne kadar net arttırsan o kadar iyi senin için. Şimdiden sınavında başarılar dilerim.
25 gün maalesef geç kalınmış ama biraz uğraşarak matematik netini 10 civarına getir bari.
Destekleriniz için teşekkür ediyorum sizlere. Maalesef hatamın farkındayım çok geç kalındı ancak elden bir şey gelmiyor. Şu vakitten sonra tek yapmayı düşündüğüm günde 5-6 saat kadar ders çalışmak. Lanet olası sosyal medya da tüm zamanımı sömürüyor. Velhasıl kelam tabii ki de sene başındandır çalışan biriyle aynı netleri yapamam öyle bir beklentim de yok zaten ancak 10 net bana yeter de artar bile. Hatta şuanlık rüya gibi bir şey. Elimden geldiğince gayret göstereceğim.

Destekleriniz için teşekkür ediyorum sizlere. Maalesef hatamın farkındayım çok geç kalındı ancak elden bir şey gelmiyor. Şu vakitten sonra tek yapmayı düşündüğüm günde 5-6 saat kadar ders çalışmak. Lanet olası sosyal medya da tüm zamanımı sömürüyor. Velhasıl kelam tabii ki de sene başındandır çalışan biriyle aynı netleri yapamam öyle bir beklentim de yok zaten ancak 10 net bana yeter de artar bile. Hatta şu anlık rüya gibi bir şey. Elimden geldiğince gayret göstereceğim.

Giden zamana yapacak bir şeyimiz yok elbet. Ancak kalan günlerde dediğiniz gibi bir programla bugünden daha iyi netler alırsınız tabii verimli çalışmak da önemli. Bu sürede gerekirse sosyal medya uygulamalarını silin en ufak bir şey bile kaybetmezsiniz. Tekrardan başarılar.

8. sınıfım LGS'ye 25 gün kaldı şimdiye kadar hemen hemen hiç çalışmadım. Sözelim çok iyi ancak iş fen ve matematiğe gelince... Matematik sorularını hiç yapamıyorum neredeyse. Denemelerde 1-2 matematik netim çıkıyor. Fen de 12-13 net falan. Sorum şu; son 25 günde matematiğe yüklenirsem bir şekilde sıkıntıları çözebilir miyim? Zaten ilk dönem konuları çıkacak onu bir artı olarak görüyorum. Fen de beni çok terletecek. İnanın çok dardayım ve pişmanım keşke çalışsaydım ne yapacağımı bilmiyorum... Desteklerinizi bekliyorum.

İmkanınız varsa acil matematikden özel ders alın yoksa kerim hoca internet sitesini öneririm.

Kanka, ben 65 gün kala mı ne başladım.
Netlerim böyleydi:
Türkçe: 14D 6Y.
İnkilap: 8D 2y.
Din: 8D 2y.
İngilizce: 4D 3y.
Fen: 9D 4y.
Matematik: Boştu.
Az da olsa yaptım yapiyorum da hala şu an ise:
Türkçe: 18D 2Y.
İnkılap: 10D denemeden denemeye değişiyor.
Din: O da aynı şekilde.
İngilizce: 7D 3b.
Fen: 15D 5Y.
Matematik: 4D 2y ( solomat kitabı sipariş ettim sıfırdan tekrar başlayacağım konularim tam ama soru çözemiyorum.) Yani senin konuna gelecek olursak. Hiçbir şey için geç değil fark etmen önemli ama yani çok fazla puan da bekleme yani feni acil düzelt paragraf çöz günde en az 50 tane matematik hiç yapamıyorsan sana önerim solomat 1.dönem o kitapi al başta teog tarzı sonra zor sorular. Ama dediğim gibi fen çalış fende eksiğin olmasın en azından kötü bir yere gitmezsiniz. Artı olarak konuları bitirdikten sonra 2020 LGS çıkmış soruları çözün. MEB'in dağıttığı kitapların en arkasında var. Onu bulamazsanız da internette var.

Güncelleme: 1-2 günlük çalışma sonucunda bugün matematiğim önceye oranla hiç yapamama rağmen 4-5 doğru sayısına ulaştı. Sonuna kadar gayret etmeyi istiyorum. Sizlere de ufak bir sorum olacak acaba matematik ağırlıklı mı yoksa fen ağırlıklı mı çalışsam? Teşekkür ediyorum yanıtlarınız için.

Güncelleme: 1-2 günlük çalışma sonucunda bugün matematiğim önceye oranla hiç yapamama rağmen 4-5 doğru sayısına ulaştı. Sonuna kadar gayret etmeyi istiyorum. Sizlere de ufak bir sorum olacak acaba matematik ağırlıklı mı yoksa fen ağırlıklı mı çalışsam? Teşekkür ediyorum yanıtlarınız için.

Matematik çok zor 24 günde reis bende bazen 4 5 D yapıyorum ama o anlık fene bas fende soru tipleri genelde aynı olay feni bitir mat asıl kolay gelsin reisim umarım gönlünce olur her şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı