LGS 5 ay kaldı ne yapmalıyım?

peki günde ehr dersten kaç soru çözüyordunuz
Öncelike önemli olan çözdüğüm soru sayısı değil, bana cidden bir şey katan kaç soru çözdüğüm desem daha doğru olur. TEOG tarzı soruları herkes çözer ve ''Ben günde 300 matematik sorusu çözüyorum.'' derler. Vardı bizde de böyle tipler ve sınavda 340 gibi puanlar elde ettiler. Ben her dersten 4 test çözüyordum günlük olarak. Eğer testteki soru sayısı 20'den fazla ise 2 test olarak sayıyordum o testi. Tabii bunun üstüne dershanede ve okulda çözdüğüm sorular da var. Yaklaşık olarak her dersten 60 soru çözüyordum günlük diyebiliriz. Soru sayısının bu kadar az olmasının sebebi ise hepsinin yeni nesil ve 1 sayfayı kaplayan sorular olması.

Günde 300 sorudur falan hikaye arkadaşlar bazen bir soruya 10 dakika harcarsınız ama mantığını bir kere kavrarsanız bir daha benzerini maksimum 2 dakikada çözersiniz.

Üstteki 0.09 yapan arkadaşın dediklerine katılıyorum. Matematik için de harıl harıl kaliteli kaynaklardan soru çözmeni tavsiye ederim.

Hocam ben hedefi olan birisiyim arkadaşın dediği gibi bende 350 380 arasındayım 400 barajını nasıl aşarım?
Matematik problem çöz, kolay sorular ve netini fazla arttırır.

405'lik lisede de, 460'lık lisede de sigara var. Hedefi yüksekse oturup çalışacak. Yüzdeliğini düzeltir zaten ben de 390 alıyordum 3% yapabildim. Yapamadığı soruları öğrenip konu tekrarı yapsa problem yaşamaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…