LGS için geç mi?

Merax

Picopat
Daha fazla  
Merhaba bir kardeşim var çoğu dersi iyi ama matematiği dinlese bile soru çözemiyor. 5 buçuk ay kaldı LGS'ye kendini düzeltse bol bol çalışsa sayısal derslerini düzeltse sorumluluk sahibi olsa LGS'de 450 puan üstü alabilir mi?
Denemelerde matematikte 1-2 soruyla 340 falan alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bir kardeşim var çoğu dersi iyi ama matematiği dinlese bile soru çözemiyor. 5 buçuk ay kaldı LGS'ye kendini düzeltse bol bol çalışsa sayısal derslerini düzeltse sorumluluk sahibi olsa LGS'de 450 puan üstü alabilir mi?
İyi çalışması lazım. Günlük kolayda olsa 40 soru çözsün.

Zor ama yapılabilir. Ayrıca lisenin pek bir önemi yok. En kötü liselerde okuyup iyi üniversitelere ve iyi bölümlere gitmiş bir sürü tanıdığım var. Bence siz LGS'yi bu kadar önemsemeyin ve kardeşinizi YKS için hazırlamaya başlayın liseye geçer geçmez.

Çok çalışması gerek diğer dersleri en azından iyi olmalı. Diğer derslerden Full çekerse 400 civarında bir puan alabilir. Matematiğe gelirsek günlük tekrar ve minimum her konudan ve başka kaynaklardan 100-250 soru çözerek matematiği halledebilir ben şahsen böyle çalıştım gayret ederse ve planlı çalışırsa başarabilir.

Güzel verimli planlı programlı çalışırsa neden olmasın.

Zor ama yapılabilir. Ayrıca lisenin pek bir önemi yok. En kötü liselerde okuyup iyi üniversitelere ve iyi bölümlere gitmiş bir sürü tanıdığım var. Bence siz LGS'yi bu kadar önemsemeyin ve kardeşinizi YKS için hazırlamaya başlayın liseye geçer geçmez.
Buna katiliyorum. LGS'ye o kadar calistiktan sonra, sinvada kopya veya kaydirma yapmadiktan sonra puanim gecersiz dediklerinde bende bunu anladim.

Yeni konular

Geri
Yukarı