LGS Sınavına Gireceklere Tavsiyeler

Domocibu

Hectopat
Yer
Linç yeme durağında bekliyor.
Öncelikle bu yazıya başlarken eğitim hayatımın yıllar önce üniversiteden mezun olarak sonlandığını ve bu yazıyı ortaokul öğretmeni bir arkadaşımla yazdığımı belirtmek isterim. Yazıyı yazma amacım bugünlerde çok fazla LGS ile ilgili konu görüp bir nebze de olsa öğrencilere katkı sağlayabilmektir.

1. Eğer gerçekten yıl boyu çalıştıysanız başarırsınız ama son 2-3 aya sıkıştırdıysanız, sıkıştırmanız gibi bir sonuç gelmesi muhtemel.
  2. Sınavda iyi bir liseyi tutturamamak ölüm değil. Öğrencilik hayatı kötü olup çok iyi insanlarla tanıştım. Kendi işlerinin sahibi ve gelirleri bu döneme göre çok iyi.
  3. İstediğiniz mesleğe göre lise seçin, puana göre değil. Avukat olmak isteyen birinin fen lisesinde işi ne? Rehber öğretmenlerinize danışarak istediğiniz meslek grubuna uygun liseye gidin. Yoksa uyum sağlayamayıp okulu 10. sınıfta değiştirmek dışlanma, yalnızlık, ders notlarında düşüş gibi sebepler doğurabilir.
  4. Sınav esnasında acele etmenize gerek yok, heyecanlanmaya gerek yok, korkmaya gerek yok.
  5. (Benim fikrim linç etmeyin) Sınava 2-3 gün kala ders çalışmayı bırakıp ailenizle, sevgilinizle veya tek başınıza park vb. yerlere gidip sakinleşin. Sınavı düşünmeyin. Sizin moralinizi bozacak arkadaş görünümlü insanlardan uzak durun.
  6. Malzemelerinizi iyice kontrol edip yedeklerini alın yanınıza. Bir gece önce yatağa 9 gibi girin. Zaten 2 saate zor uyuyacaksınız. Sınava erken gidin. (Yarım saat erken gitmeniz yeter.)

Umarım sınavınız iyi geçer. Sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınava geçen sene girmiş biri olarak bende bir öneride bulunmak istiyorum. Verilen arada kesinlikle tatlı, abur cubur, ağır yemeklerden uzak durun. 2. oturumda üzerinize ağırlık çökmesi gibi olumsuzlukları olur. Şahsen ben sandviç yemiştim. Basit ama etkili bir tüyo bence.

Geri
Yukarı