LGS taban puanı 370 olan yere TEOG 370 puan ile girilebilir mi?

ewilx

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 3 sene önce TEOG sınavına girdim. 371 puan aldım. Şu an nakille başka liseye geçmek istiyorum. Taban puanlara bakınca LGS taban puanı yazıyor. LGS taban puanı 370'lerde falan olan liselere 371 TEOG taban puanıyla girebilir miyim sizce?

Nope. LGS ile TEOG puanlamasi asiri farkli. LGS'den 370 puan almak biraz zor. TEOG'da ise daha kolay. Buyuk ihtimalle giremezsiniz ama sansinizi denemenizde fayda var.

Nope. LGS ile TEOG puanlamasi asiri farkli. LGS'den 370 puan almak biraz zor. TEOG'da ise daha kolay. Buyuk ihtimalle giremezsiniz ama sansinizi denemenizde fayda var.
Teog kolay değil. Lgs daha iyi puan olmasa yakınında anadolu varsa oraya atıyor. Ayrıca sınav sistemi olarak yine lgs biraz daha kolay sizin sorunuza gelirsek gecen sene teogun tam kalktığı zaman bende denemiştim giremeyebilirsin. Lgs her ne kadar kolay'da olsa bizde teog gözükür. Ona göre bir puan söylerler. Tutmazsa sistem hata verir. Bunlar sallama falanda değil. Bizzat kendim yaşadım.

Teog kolay değil. Lgs daha iyi puan olmasa yakınında anadolu varsa oraya atıyor. Ayrıca sınav sistemi olarak yine lgs biraz daha kolay sizin sorunuza gelirsek gecen sene teogun tam kalktığı zaman bende denemiştim giremeyebilirsin. Lgs her ne kadar kolay'da olsa bizde teog gözükür. Ona göre bir puan söylerler. Tutmazsa sistem hata verir. Bunlar sallama falanda değil. Bizzat kendim yaşadım.
LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor o yüzden puanlar düşük hep. Ayrıca sizin kadar detaylı dersler görmediğimiz için kısıtlı formüllerle uygulamaya çalıştık.

Hacıt eğer boş kontenjan varsa girebiliyor.
Not: Banada saçma geliyor ama yapacak bir şey yok.

Soru soruları 1 yıl geçmiş ama teog sınavı kolay bir sınavdı. Çünkü teog yazılı yerine geçiyordu soruları basitti ama LGS %10'luk dilimi alan eleyici bir sınav olduğu için girme ihtimalin düşük ama.
Şansını dene bence. Aşağıya teog ile LGS'nin farkını gösteren fotoğraflar yükledim.

Dosya Ekleri

• teog-lgs-farki.png
    teog-lgs-farki.png
    64 KB · Görüntüleme: 96
  • teog-lgs-farki2.png
    teog-lgs-farki2.png
    110,6 KB · Görüntüleme: 81
  • teog-lgs-farki3.png
    teog-lgs-farki3.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 78
Teog kolay değil mi ? Teog kolay ötesi bir sınav. SBS 2013'e girmiştim ben matematik soruları zordu.Kardeşim bu yıl LGS'ye girdi soruların çoğu SBS 2013 düzeyinde hatta bazıları SBS'den de zor.

TEOG soruları son derece kolaydı. 2017 TEOG-2'de 17000 tam yapan öğrenciden bu anlaşılabilir. Soruya gelince, E-Okul'un sitesinde nakil için puanlar var. Hangi sınıftaysanız o sınıfın puanına bakarak anlayabilirsiniz. Çünkü iki sınav çok farklı. 2017 TEOG'da 370 puan yapanın sıralamasıyla 2018 LGS'de 370 yapanın puan sıralaması bambaşka.

Teog kolay değil. LGS daha iyi puan olmasa yakınında Anadolu varsa oraya atıyor. Ayrıca sınav sistemi olarak yine LGS biraz daha kolay sizin sorunuza gelirsek gecen sene teogun tam kalktığı zaman bende denemiştim giremeyebilirsin. LGS her ne kadar Kolay'da olsa bizde teog gözükür. Ona göre bir puan söylerler. Tutmazsa sistem hata verir. Bunlar sallama falanda değil. Bizzat kendim yaşadım.

Hayatımda teog kadar kolay bir sınav görmedim bu arada.

Geri
Yukarı