LGS vakti hobi olarak fizik çalışmak mantıklı mı?

Taha28

Picopat
Daha fazla  
LGS'ye hazırlanıyorum. Pazar günlerinde fizik çalışmak istiyorum. Bu kadar istememe sebebim çok eğlenceli güzel ders içerik olarak araştırdığımda sizce pazar günleri hobi olarak çalışayimi bunu sorma sebebim LGS vakti sıkıntı çıkartabilir mi ama bir yandan da fizik öğrenmek çok istiyorum. Azcık olsun araştırdım, bir iki konu çok eğlenceli zevkli pazar günleri birkaç saat sizce çalışmalı mıyım ve fiziğin bildiğiniz zevkli konuları var mı ve ben şu an quantum fiziğini anlayacak seviyede miyim? En temel en eğlenceli bir konusunu söylerseniz sevinirim.

Olmaz maalesef LGS ye güzelce çalış sonuçlardan sonra Kimya Fizik Biyolojiye göz atar çalışırsın.Ama bu LGS sürecinde Lise konularına bakman aklını karıştırır.

LGS'ye hazırlanıyorum. Pazar günlerinde fizik çalışmak istiyorum. Bu kadar istememe sebebim çok eğlenceli güzel ders içerik olarak araştırdığımda sizce pazar günleri hobi olarak çalışayimi bunu sorma sebebim LGS vakti sıkıntı çıkartabilir mi ama bir yandan da fizik öğrenmek çok istiyorum. Azcık olsun araştırdım, bir iki konu çok eğlenceli zevkli pazar günleri birkaç saat sizce çalışmalı mıyım ve fiziğin bildiğiniz zevkli konuları var mı ve ben şu an quantum fiziğini anlayacak seviyede miyim? En temel en eğlenceli bir konusunu söylerseniz sevinirim.

Eğer diğer derslere yeteri kadar çalışırsan neden olmasın? Ama bir öğretmen olmadan zor fizik konularını anlaman çok zor.

Ben çalışıyordum hiç negatif etki etmedi hatta daha fazla pozitif etki etmişti, diğer boğucu derslerden sıkılınca optik, dalga falan çalışıyordum dinlendiriyordu. Ama ders kitaplarına çalışmak yerine o konuda dergi, kitap okumak daha çok yarar sağlar hem ufkun da açılır. Bilime bakış açın da değişir ben tavsiye ederim Richard Feynman kitapları özellikle

Geri
Yukarı