LGS'de %3'lük dilime nasıl girilir?

Marsijem

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben bu sene LGS öğrencisiyim ve denemelerim ortalama genellikle 370-380 geliyor. Sözelim çok iyi fakat sayısalım berbat ötesi. Matematikten 4 net fenden, 10net yapıyorum ve bu puanımı aşırı düşürüyor ve annem ile her gün kavga ediyoruz. Maalesef alıştım ona, yapacak bir şey yok ve oradan biraz üzülüyorum. 380 puandan asla çıkamadım, çıkmam için tavsiyeleriniz veya önerileriniz var mı biraz? Çünkü aile kavgasına yeter demek istiyorum, çalışıyorum fakat meyvesini yiyemiyorum.

Merhaba, ben bu sene LGS öğrencisiyim ve denemelerim ortalama genellikle 370-380 geliyor. Sözelim çok iyi fakat sayısalım berbat ötesi. Matematikten 4 net fenden, 10net yapıyorum ve bu puanımı aşırı düşürüyor ve annem ile her gün kavga ediyoruz. Maalesef alıştım ona, yapacak bir şey yok ve oradan biraz üzülüyorum. 380 puandan asla çıkamadım, çıkmam için tavsiyeleriniz veya önerileriniz var mı biraz? Çünkü aile kavgasına yeter demek istiyorum, çalışıyorum fakat meyvesini yiyemiyorum.

Aileni takarsan hiçbir şey yapamazsın tecrübeyle sabit ileride bir şeyler başardığında kendi başına başarmış olacaksın onlar olmadan bu yüzden sadece önüne bakıp motivasyonunu arttırmalısın.

Pomodoro tekniğini kullan, matematikte konu fasiküllerine çalış ilk konuyu algıla sonra soru çözmeye başla.

Kardeşim önce dingilleşiyosun rahatlıyorsun bilgisayarda az vakit geçiriyorsun bilgisayar başında vakti azaltınca anlıyorsun meslek lisesi okursan kötü yollara sapmadan meslek sahibi olup önüne bakarsın Anadolu zor biraz Almanca'dır falan notlarında ortalamaysa OBP ile bir şeyler yapabilirsin hiç olmadı kötünün iyisine gidersin.

Ailene karşı çıkma geçiştirir gibi olmadan düzgün bir şekilde onayla ve o durumu kafana takma. Denemelerdeki yanlışlarını öğren. Matematik çöz.

Emin ol klişe bir laftır fakat o 1 yılın su gibi akıp gidecek ve sonraki hayatında hep keşke çalışsaydım diyeceksin. Bunu dememek için çalışman lazım.

Geri
Yukarı