LGS'ye 8 gün kala ne yapılabilir?

Netlerim son haftalarda aşırııı düştü.

Denemelerde odaklanamıyorum. İlk 30 dakika ve süre yetmiyor. Önceki hafta sozelde Türkçede 19D 1Y yaptim. İlk defa din Full, inkılap 1Y, İngilizce 7D 3y, matematik her denemede 2 3 tane isaretlıyorum uğraşıp. Yanlış cikiyor yani. Matematik 0. Fen ise 1 hafta önceye kadar 14 14 13 arasindaydim. Şu anda aşırı felaket düştüm. :( Çok zorlanıyorum. Denemelerde 8 gün kaldi ne yapacağım? Aklımdaki okul 10.85 dilimle alıyor. 2020 çıkmış sorular ile 2019 çözdüm zorlanmadim ama diğer kurumsal olanlarda zorlanıyorum. 2020 çıkmışta 17D 3Y Türkçe, Ink 10D, din ing 8D 2y, fen 15D 5Y, matematik 6D 0y 14b. Ne yapmamı önerirsiniz? Evde bir suru denemem var. Branş genel vb.
Ben yatmıştım.

Kurumsal denemelerin bazılarının gerçek sınavdan daha zor olduğunu aklından çıkarma.
İngilizce ve biraz da Fen çalışman yeterli olacaktır. Matematik için artık pek bir şey yapılamaz. Zaten %10 için yeterli.
Bencede MEB soruları daha kolay gibi ama eleyicilerde var. İngilizce kelimeden ibaret. Matematik ise temel. Benim türkçe de öyle ingilizce ile fen düşüyor. Çok nefret ediyorum şu mevsimler iklim dünya konumu ve saçma sapan basınç, kimyasal tepkime soruları ama LGS 2020'de hiç zor çıkmamış.

Denemelerde odaklanamıyorum. İlk 30 dakika ve süre yetmiyor. Önceki hafta sozelde Türkçede 19D 1Y yaptim. İlk defa din Full, inkılap 1Y, İngilizce 7D 3y, matematik her denemede 2 3 tane isaretlıyorum uğraşıp. Yanlış cikiyor yani. Matematik 0. Fen ise 1 hafta önceye kadar 14 14 13 arasindaydim. Şu anda aşırı felaket düştüm. :( Çok zorlanıyorum. Denemelerde 8 gün kaldi ne yapacağım? Aklımdaki okul 10.85 dilimle alıyor. 2020 çıkmış sorular ile 2019 çözdüm zorlanmadim ama diğer kurumsal olanlarda zorlanıyorum. 2020 çıkmışta 17D 3Y Türkçe, Ink 10D, din ing 8D 2y, fen 15D 5Y, matematik 6D 0y 14b. Ne yapmamı önerirsiniz? Evde bir suru denemem var. Branş genel vb.
Çalışma. Kafayı dinlendir.

Ben hiç kitap yüzü açmayarak 260 puan almıştım eğer iyi bir puan alamazsan liseye geçtiğinde bursluluk sınavlarına hazırlan ordan bi özel liseye filan geçebilirsin ama özel liselerde berbat durumda ben tekrar dünyaya gelsem ortaokuldan sonrasını açığa geçerek okurdum.

Kurumsal denemelerin bazılarının gerçek sınavdan daha zor olduğunu aklından çıkarma.
İngilizce ve biraz da Fen çalışman yeterli olacaktır. Matematik için artık pek bir şey yapılamaz. Zaten %10 için yeterli.
Fen bir haftada 16lara çıkabilir miyim? + matematik 5 net?

Deneme çözme stilini değiştir bence. Mesela şu an yapıyor musun bilmiyorum ama çözme sıralamasına en sevdiğin dersi baz alarak başlayabilirsin. Ayrıca stres yapmamak için biraz kafa dağıtıcı aktiviteler sıkıştır gününe. 🥰
Sayısal gram yapamıyorum o geriyor. Büyük ihtimal boş bırakcam veya 5 tane isaretlicem ve çoğu yanlış çıkacak.

Son düzenleme:

Şahsen sorarsan, 8 günde pek bir şeyin değişeceğini sanmıyorum, ama bu canını sıkman için bir sebep değil. Ne de olsa önemli olan şey sıralamadır. Mesela benim girdiğim sene matematikten 14 soru yapmıştım, beklediğimden çok daha kötü bir skordu, 17-18 hedefliyordum. Ama yine de 2.9’luk dilime girmiştim. Çünkü kötü yapan sadece ben değildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı