LGS'yi geçemedim

Evet. Gayet güzel bir okuldayım.

İşte. Kendi okuluna göre bakarsan meslekler güzel gelir. Ortalama meslekler bile şu anda pislik yuvası. Lütfen bir dahakine genel konuşun.

Ben iki defa meslekten nakil yaptırdım. Ortam, ders, öğretmen ilişkileri bakımından çok kötü buluyorum meslekleri.

İşte. Kendi okuluna göre bakarsan meslekler güzel gelir. Ortalama meslekler bile şu anda pislik yuvası. Lütfen bir dahakine genel konuşun.

Ben iki defa meslekten nakil yaptırdım. Ortam, ders, öğretmen ilişkileri bakımından çok kötü buluyorum meslekleri.
Hocam çalışan öğrenci zaten güzel bir liseye gider. Puanı düşük liseler dediğiniz gibi tabii ki iyi olmaz. Haklılık payınız yüksek. Bu demek oluyor ki: Meslek liselerinin bir çoğu kötü.

Haklısınız.

Hocam çalışan öğrenci zaten güzel bir liseye gider.

Benim TEOG puanım iyiydi. Ama kontenjan sıkıntısı nedeniyle mesleğe düştüm. Her çalışan da hakkını alamıyor demek ki.

Puanı düşük liseler dediğiniz gibi tabii ki iyi olmaz. Haklılık payınız yüksek. Bu demek oluyor ki: Meslek liselerinin bir çoğu kötü.

Ben kendi düşüncem diye demiyorum. Yolda geçen birine sorsan meslekler iyi mi diye; vereceği cevabı az çok bilirsin.

Benim TEOG puanım iyiydi. Ama kontenjan sıkıntısı nedeniyle mesleğe düştüm. Her çalışan da hakkını alamıyor demek ki.

Ben kendi düşüncem diye demiyorum. Yolda geçen birine sorsan meslekler iyi mi diye. Vereceği cevabı az çok bilirsin.
Haklısınız. İyi günler dilerim.

Arkadaşlar ben günde çok ders çalışırım ama bugün LGS'yi geçemedim. Ne yapmalıyım?
Kanka umursama, herkesin kötü. Benim de kötü ve yüzdelikler böyle iyi olacak. O yüzden netlerine takılma. 30 Haziran'ı bekle. Fen öğretmenimizin mesajı:
Screenshot from 2021-06-06 22-15-42.png

Şu devirde meslek lisesi daha avantajlı. Meslek liselerine ortam gözüyle bakmayın. Orada meslek sahibi oluyorsunuz. Lise okurken Meslek lisesine gidip ODTÜ kazanan hocam vardı. Meslek liseleri "çöp" değildir lütfen meslek lisesinde okumuyorsanız çöp demeyin.

Bu kadar güzel forum sitesinde 12-13 yaşında çocukların bilip bilmeden meslek liselerine kötü gözle bakmasını anlayamıyorum. Meslek okulu orası arkadaşım meslek. Ortamı kötü yapan şeyler öğrencilerdir. Sen serseri çocukların aklına uymazsan başarılı olursun. Bende meslek lisesi mezunuyum bir kez olsun kavgaya karışmadım, sigara içmedim, öğretmenime saygısızlık etmedim, derslerim ortalamaydı ve lisedeki bölümümün verdiği niteliklerin neredeyse hepsini kavradım. Sınıfımızda başı beladan kurtulmayan saygısız çocuklar da vardı ama hiçbiriyle samimi olmadım ve muhabbet kurmadım. Önemli olan senin kimlerle arkadaşlık kurduğundur ve ne kadar çok çalıştığındır. Okul sana nasıl ders çalışman gerektiğini öğretir, sen uygularsın. Meslek liseleri kötü değildir. Bir okulu kötü yapan şey ortamdır. Kötü ortamdan uzak durursan sana bir şey olmaz.

Son düzenleme:
Şu devirde meslek lisesi daha avantajlı. Meslek liselerine ortam gözüyle bakmayın. Orada meslek sahibi oluyorsunuz. Lise okurken meslek lisesine gidip ODTÜ kazanan hocam vardı. Meslek liseleri "çöp" değildir lütfen meslek lisesinde okumuyorsanız çöp demeyin.

Zaten hepsine çöp demiyorlar iyilerde vardır mutlaka ama herkes senin gibi şanslı değil. Kimi böyle şeylere gelemez ya da kavgaya istemeden karışır belli olmaz sen karışmamışın, uymamışın ama herkes istemeden de olsa dahil olabiliyor o dediğin olaylara mesela ben. O ortamlarda genelde olan bana olur :).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı