Life is Strange: True Colors hakkında düşündüklerim

Serinin her oyunu ayrı ayrı değerli oyunlar. Serinin bir önceki karakterlerinin ergen olması oyunu ergen oyunu yapmıyor açıkçası. Öte yandan bu son oyunumuz tamamıyla olgun karakterleri konu alıyor, içeriyor.

Ana karakterimiz en başta tanımadığımız vakit evet, belki biraz itici duruyor olabilir fakat karakterin hikayesini gördükçe, oynadıkça ısınıyorsunuz.

Umarım. İkinci oyunu düşünmedim bile buna bir şans vereceğim. İlk oyun ve Before The Storm atmosfer, müzikler, hikaye, karakterler olarak çok iyiydi. Tabii Max ve Chloe geri gelsin demiyorum tadında bırakmaları daha iyi oldu.

Umarım. İkinci oyunu düşünmedim bile buna bir şans vereceğim. İlk oyun ve Before The Storm atmosfer, müzikler, hikaye, karakterler olarak çok iyiydi. Tabii Max ve Chloe geri gelsin demiyorum tadında bırakmaları daha iyi oldu.
2. oyuna da şans verirseniz iyi olur. Her ne kadar hikayenin etkileyiciliği kişiden kişiye değişiyor olsa da objektif bakılırsa LiS 2 daha uzun hikayesini ve daha yoğun bir şekilde anlatabilen bir oyun. Bana sorarsanız True Colors beni 2. oyuna göre daha çok etkiledi fakat 2'de epey sağlam bir oyundur. Uzun bir hikaye, uzun bir olay örgüsü ve yoğun bir hikaye anlatımı sunmakta.

Dip Not: Max konusunda emin olmasam bile oyunun DLC'si Chloe hakkında bir sürpriz yapacağa benziyor ve bu ciddi bir sürpriz olacak gibi :) Fazla detay vermeyeyim fakat bu dediğim aklınızda bulunursa iyi olur.

Lis 1 ne olursa olsun 2 sonuçtan birine kitlemesi üzmüştü. Ama bu türde oyunlara başlama sebebim. Müzikleri olsun yeteneğimiz olsun çok sevmiştim. Bazen böyle sakin oyunlar oynamak iyi geliyor. Dizi izlemekten zevkli. Neden bunu yapmadın demek yerine senaryoyu bizim yazdığımız bir dizi gibi. Benim için yeri çok özeldir. Daha iyisi vardır ama ilkler...

Lis true colors bence de kısa geldi. Başlangıç yavaş ve güzelken birden olaylar çok üst üste bindi. Arada RPG oyun etkinliği gibi birkaç etkinlikle uzatılabilirdi oyun. O kasabaya ne görevler eklenirdi. Tam kafa dinlemelik. Eski atari oyunları da zevkli bir ekleme olmuş. Bayağı bir oynadım onları. True colors bu arada müzikler olarak daha daha iyi. Özellikle gerilim sahnelerinde arkadaki müzikler baya atmosfere soktu beni. Son olarak Jed le final sahnesinde çok iyi konuşma yaptık. Gayet tatmin etti.

Geri
Yukarı