Linea 1.3'e Ses Sistemi Kurmak

Fiyatı mağazaya göre 480TL ile 670TL'ye kadar değişebiliyor.
Siz bütçenizi belirtin, yapılabilecek en iyi sistemi söyleyeyim. Tabi ki dinlediğiniz müzik tarzını da söylemelisiniz.

Hocam genellikle pop tarzı müzikler dinliyorum. Uygun bir sistem önerir misin ? Bir de babamın izni var. Sevmiyor böyle müzik işlerini. 500 TL gibi bir bütçe olabilir.

Hocam genellikle pop tarzı müzikler dinliyorum. Uygun bir sistem önerir misin ? Bir de babamın izni var. Sevmiyor böyle müzik işlerini. 500 TL gibi bir bütçe olabilir.

500TL çok düşük bir rakam. Kaliteli deck (rca) kablosu almaya kalksan tanesi 17 dolar.
Orjinal ana ünite (teyp) ile müzik sistemi önermem, ama yine de bir şeyler yapılabilir.
30-50TL arası deck çevirici alacaksın, teybin hoparlör çıkışlarını rca voltajına düşürecek.
Kalan 450TL'nin 150TL'sine 4 kanal köprülenebilir 2ohm değeri yüksek bir amfi alacaksın. Pioneer 924 önerim olur. Tamirsizi 150TL civarıdır.
Kalan para ile bir takım jbl gto 6508c (2ohm, 16cm) component ve bir adet kabinli jbl gt5-12 alacaksın.
Paran bitti, sonra babanı alıp bir tesisatçıya gideceksin (İstanbul'da isen yönlendiririm) ucuz bir kablo seti (20-50TL arası) kullanacak ve 100TL'de montaj ücreti isteyecektir.

Orjinal teyp olmasa bu paraya çok daha iyi bir sistem yapılabilir. Ben böyle bir sistem için aracın orijinalliğini bozmazdım.
Sistem güzel çalar, kısa süre sonra yetmemeye başlar bu sefer 300 liraya bir subwoofer ve bir takım daha component alırsınız.
Önceden almış olduğunuz 4 kanal amfi sadece midleri besler, 2 subwoofer için 70 liraya 90 litre çift portlu bir kabin alırsınız. 2 subwoofer için de 250TL civarına 2ohm'da en az 550-600watt rms veren bir mono amfi alırsınız.
Sonra iyi bir tesisat dinler ve kendi tesisatınızın çalmadığına karar verirsiniz.
Forumda konu açarsınız, ben dahil olurum ve ilk satır da ''orijinal ana ünite ile tesisat olmaz'' lafımı hatırlatırım.
Sonra ''ana ünite de pioneer ve jvc'den şaşmayın'' derim. Hemen üst sınıf bir cihaz bakarız. Pioneer 6050, 7250, 8350, 9450 vs.
Ayar ve montajını da ben yaparım. 1500 lirayı geçmeyen sistem ile tesisatı olan herkesi kıskandırırsın. :D
3-4bin TL'lik sistemler yanında sönük kalır. :D

Baban 4-5 ay da bir akü değiştirir. Sonra bir gün gelir eve tesisatı söküp sattığını söyler. :D

Hocam düşünürsem kapındayım. :D

Orijinalliğini bozmayın derim.
İleriye dönük bir sistem olsa da ileride 750-800 daha yer. Bu işin sonu yok. Müzik sistemine 15.000TL'ye yakın para harcadım bir dönem.
Hepsi boşa giden para oldu. Şimdi parasız kalınca anlıyorum ne kadar eşşekmişim diye. :D
Bir süre sonra kulak alışıyor ve hep daha güçlüsünü hep daha iyisini istiyorsunuz. En güzeli hiç bulaşmamak.
Zaten dışarıya müzik dinletmek, dışarıdakini rahatsız etmek gibi ahmakça bir şeye nasıl o kadar düştüm bilemiyorum. :D

Evde de yüklü bir müzik sistemim var, kedim rahatsız oluyor diye açmıyorum.
Dışarıda müzik açıp gezenleri görüyorum ya, kendimden iğreniyorum. :D Ne kadar rahatsız edici ve çirkin gözüküyor anlatamam.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı