LineageOS 17.1 ROM Kurmak Zararlı mıdır?

Merhabalar. Samsung Galaxy J6 Plus telefonum var. Orijinal yazılımı ile donma ve kasmalar çok oluyor. Araştırdım LineageOS kuranlar gayet memnun. En son Samsung Galaxy J6 Plus için LineageOS 17.1 ROM çıkmış. Sizce kurmalı mıyım? Telefona herhangi bir zararı olur mu?

Telefona zarardan kastınızı tam anlamadım ancak cihaza custom rom kuracaksanız cihazınız rootlu olmalı bootloader kilidinin açılması gerekiyor mu samsung cihaz kullanmadığım için onu tam bilmiyorum xiaomi cihazlarda gerekiyordu yüzde 99 gerekiyordur bu durum cihazın garantisi varsa garanti dışı kalmasına sebebiyet verir. Bankacılık uygulamaları rootlu cihazlarda kurulumda uyarı verir. Bunun tehlikeli olup olmadığı muamma risk var ama bugüne kadar sıkıntı yaşayan görmedim bu konuda. Bunun dışında kurulumda hata yaparsanız cihazınız brick olabilir garantiye göndermeniz gerekebilir tabi ki brick çeşidine göre. Bu saydıklarımın dışında da her anlamda faydalıdır. Gereksiz uygulamaları kaldırıp daha seri çalışan bi cihaz (romun performansına göre) elde etmiş olursunuz. Romda ki hatalar (sensör çalışmaması gps google play bulunmaması) varsa da bazı özelliklere erişemeyebilirsiniz birazcık detaylı bir durum :D

Geri
Yukarı