Linux Mint açılırken çizgi yanıp sönüyor

Eymen Eker

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Linux Mint'i açarken bir çizgi yanıp sönüyor ve sistem takılıyor, açılmıyor. Nasıl düzeltebilirim?
ASUS F3JR \ Chrome.
Windows 7\ Linux Mint
Dualboot.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar silmeyeceksen, şu komutun çıktısını live ortamda alıp paylaşabilirsin.

Kod:
inxi -SGMxx

Ya da şu şekilde yapabilirsin, Grub menüsü => Gelişmiş seçenekler => Çekirdeğin kurtarma kipi => Kurtarma menüsü => resume seçeneği ile sistemi açmayı deneyebilirsin.

Tekrar silmeyeceksen, şu komutun çıktısını Live ortamda alıp paylaşabilirsin.

Kod:
inxi -SGMxx

Ya da şu şekilde yapabilirsin, grub menüsü => gelişmiş seçenekler => çekirdeğin kurtarma kipi => kurtarma menüsü => resume seçeneği ile sistemi açmayı deneyebilirsin.

Düzeldi teşekkürler.

resume seçeneği ile masaüstüne ulaştıysan bile, bu yaptığın işlem kalıcı değildir. Sistemi normal şekilde açtığında, aynı hatayla karşılaşma olasılığın devam ediyor. Yukarıdaki mesajda istediğim komutun çıktısını paylaşırsan, sorunu kalıcı olarak çözebilmeyi sağlayacak bir ipucu elde edilebilir.

@Eymen Eker hocam aynısını yaşadım ve çözüm yolunu tam bilmiyorum fakat alt tarafta yazacağım şekilde kurtuldum;
Siyah noktanın sürekli yanıp söndüğü anda laptopun fişini çektim ve açtığımda direk kurtarma ekranına attı, oradan sıkıntısız şekilde işletim sistemini açtım ve direk farklı paketlere yönelmiştim.

@Eymen Eker hocam aynısını yaşadım ve çözüm yolunu tam bilmiyorum fakat alt tarafta yazacağım şekilde kurtuldum;
Siyah noktanın sürekli yanıp söndüğü anda laptopun fişini çektim ve açtığımda direk kurtarma ekranına attı, oradan sıkıntısız şekilde işletim sistemini açtım ve direk farklı paketlere yönelmiştim.

Düzeltimi bulmuştum ama kardeşimin PC'dede bu skıntı var düzelteceğim taktik sayesinde teşekkür.

Geri
Yukarı