Çözüldü Linux Mint Cinnamon vs Lubuntu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki onda SSD var mı? Ve 8 GB RAM.

İşlemci düşük orası öyle ama.
Hayır. HDD ve 4GB RAM vardı. HDD'yi test ettim, sağlamdı. Windows 8.1 ile o kadar çok kasıyordu ki donanıma para vermesini önermedim.
Linux Mint XFCE kurup teslim ettim.
Yazılım güncellemeyi, tarayıcı kullanmayı falan gösterdim. Bir de Stremio kurdum. Bunlar onun için yeterliydi.

Hayır. HDD ve 4 GB RAM vardı. HDD'yi test ettim, sağlamdı. Windows 8.1 ile o kadar çok kasıyordu ki donanıma para vermesini önermedim.
Linux Mint Xfce kurup teslim ettim.
Yazılım güncellemeyi, tarayıcı kullanmayı falan gösterdim. Bir de stremio kurdum. Bunlar onun için yeterliydi.

Bende donanıma para vermedim aslında, kullanılmayan HP bilgisayarımdan söktüm bunları.

Ve Mint Cinnamon çalışmadı. Mate çalışır mı sizce? Xfce istemiyorum.

Mint Cinnamon çalışmadıysa Secure Boot açık olabilir. BIOS'tan onu bir kontrol edin.

Yok hocam açıldı ama kasıyor bayağı.

Microbit ve Arduino projeleri için Mate mi Xfce mi daha iyi olur? Ve hangisi Windows kullanan biri için daha uygun?

Yok hocam açıldı ama kasıyor bayağı.

Microbit ve Arduino projeleri için Mate mi Xfce mi daha iyi olur? Ve hangisi Windows kullanan biri için daha uygun?
Farketmez usta.
Siz bilgisayarınıza uygun masaüstü bulun yeter ki.
XFCE daha hafiftir. Cinnamon çok kastıysa XFCE kurun.
XFCE istemiyorum demişsiniz.
O halde Mate'i deneyin bakalım. Cinnamon kadar kasmaz elbette.

Son düzenleme:
Fark etmez usta.
Siz bilgisayarınıza uygun masaüstü bulun yeter ki.
Xfce daha hafiftir. Cinnamon çok kastıysa Xfce kurun.

Neyse hocam eve gelince iki sürümü de deneyeceğim, hangisi daha iyi gelirse onu kullanırım.

Cinnamonu sevme sebebim Steam Spotify gibi programları tek tıkla kurabilmek ve W11'e benzeyen arayüzüydü.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Neyse hocam eve gelince iki sürümü de deneyeceğim, hangisi daha iyi gelirse onu kullanırım.

Cinnamonu sevme sebebim Steam Spotify gibi programları tek tıkla kurabilmek ve W11'e benzeyen arayüzüydü.

Yardımlarınız için teşekkürler.
Linux Mint 21.x ile o özelliği tüm versiyonlarına getirdi.
Önce Mate'i deneyin. Mate'in de Gnome uyumluluğu vardır. Kasarsa Xfce kurarsınız.

Linux Mint 21.X ile o özelliği tüm versiyonlarına getirdi.
Önce Mate'i deneyin. Mate'in de GNOME uyumluluğu vardır. Kasarsa Xfce kurarsınız.

Tamamdır hocam, teşekkür ederim.
Linux Mint 21.X ile o özelliği tüm versiyonlarına getirdi.
Önce Mate'i deneyin. Mate'in de GNOME uyumluluğu vardır. Kasarsa Xfce kurarsınız.

Hocam Mate'i az önce kurdum, yani performansı falan iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı