Linux Mint "Error: Legacy boot of UEFI Media"

Splax

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben eski nesil laptopuma Linux Mint işletim sistemini kurdum. Begenmedigim için Windows'a tekrar geçmek istiyorum fakat format için hazırladığım USB hata verdi. Hatada şu yazıyor "Error legacy boot of UEFI Media" ve bunun çözümü MBR olarak kurmak. MBR ile kurunca da USB NTFS olarak biçimleniyor. Bu sefer de bilgisayarım USB'yi görmüyor. Bu çıkmazdan beni bir Allah'ın kulu kuratarabilir mi? 3 gündür bir yol arıyorum birçok Rufus alternatif uygulamasını kullandım ama işe yarayan bir çözüm bulamadım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle, UEFI boot edecek şekilde hazırladığınız yazılımı Legacy boot etmek isterseniz bu hatayı alırsınız. Bilgisayarınız destekliyorsa UEFI açıp kuruluma devam etmelisiniz.

Eğer desteklemiyorsa USB içindeki kurulum medyasını CSM standartlarda tekrardan yazdırmanız gerekiyor.

Ayrıca, Bellek NTFS modunda olsa bile sistemin USB'yi görmesi lazım. Ya yazdırma kısmında bir hata yapıyorsunuz ya da BIOS ayarlarınızda problem var.

1645189464191.png

Öncelikle, UEFI boot edecek şekilde hazırladığınız yazılımı Legacy boot etmek isterseniz bu hatayı alırsınız. Bilgisayarınız destekliyorsa UEFI açıp kuruluma devam etmelisiniz.

Eğer desteklemiyorsa USB içindeki kurulum medyasını CSM standartlarda tekrardan yazdırmanız gerekiyor.

Ayrıca, Bellek NTFS modunda olsa bile sistemin USB'yi görmesi lazım. Ya yazdırma kısmında bir hata yapıyorsunuz ya da BIOS ayarlarınızda problem var.

Eki Görüntüle 1308518
İkisinde çok kez kontrol ettim. Fakat hiçbir şekilde yapamadım.
En basitinden Ventoy kullanabilirsiniz.

Bu akşam eve gidince deneyeceğim. Fikrin için teşekkürler.

Windows 7 Home Premium SP1 X64 kurmaya çalışıyordum. Şimdi Windows 7 Home Basic SP1 X86 kurdum USB'ye düzeldi. Hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı