Linux Mint GRUB hatası

mikeehrmantraut

Kilopat
Laptop cihazıma Linux Mint Xfce kuruyorum. Kurulumda bir sıkıntı olmuyor, kurulum sonrası yaklaşık 1 gün kullanıyorum. Ertesi gün cihazı açtığımda ise açılmıyor ve "minimal bash-like line editing is supported" şeklinde bir hata alıyorum ve tekrar kurulum yapmak zorunda kalıyorum. Tüm ayarlar, tüm dosyalar gidiyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

USB'de hala duruyorsa Linux Mint'i USB'den çalıştırın ve boot repair ile tamir etmeyi deneyin. Legacy sistemlerde çoğu zaman işe yarıyor ama UEFI sistemlerde pek işe yaradığı söylenemez.
Hocam bu durum yaşandığında USB'yi takıp kurulum ekranına geldiğimde 'Boot Repair' kısmı hiç çıkmıyor. Sadece yeniden kurulum kısmı oluyor.

Hocam bu durum yaşandığında USB'yi takıp kurulum ekranına geldiğimde 'Boot Repair' kısmı hiç çıkmıyor. Sadece yeniden kurulum kısmı oluyor.
Sistemi başlatmanız lazım. Menüden boot repair'i bulabilirsiniz.

Hocam bu durum yaşandığında TAB'a basınca bir sürü komut çıkıyor, oradaki komutlardan biri sanırım 'boot repair'. Linux konusunda yeniyim, anladığım şey doğru mudur?
Hayır hocam. USB'den olduğu gibi başlatın. Grafik arayüz çıkınca boot repair başlat menüsünden erişilebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı