Linux Mint hangi sürüm yüklenmeli?

kyzael

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Windows 10'dan Linux Mint'e geçiş yapacağım fakat bir sorum var.
EBA'da canlı derslerim oluyor.
Proje ödevleri Vs. hazırlıyorum.
Minecraft Java ve Stardew Valley (Steam) oynuyorum.
Hangisini yüklesem daha iyi olur elimde 8 GB'lık USB bellek var.
Cinnamon mu Mint mi Xfce mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Göz zevkine göre belirle?
USB'nin boyutuna bakmıyor.
Dediğin hiçbir şey bir masaüstü ortamı için seçici bir şey değil.

Göz zevkine göre belirle?
USB'nin boyutuna bakmıyor.
Dediğin hiçbir şey bir masaüstü ortamı için seçici bir şey değil.
biri daha az Xfce en az kaynak harcar vs. denildi bana o yüzden yapacağım işlere göre windows'a yakın masaüstü ortamı olan birini öneriri misin

Xfce daha az RAM tükettiği doğru ancak görsel yapı seven biriyseniz cinnamon daha iyi bir seçim olabilir.

XFCE masaüstü ortamları arasında en hafiflerinden biri fakat default haliyle en çirkini. Eğer aşırı zayıf bir sistemin yoksa GNOME ve KDE'nin kaynak kullanımları da gayet düşük. XFCE sadece onlardan biraz daha az tüketiyor o kadar.

XFCE masaüstü ortamları arasında en hafiflerinden biri fakat default haliyle en çirkini. Eğer aşırı zayıf bir sistemin yoksa GNOME ve KDE'nin kaynak kullanımları da gayet düşük. XFCE sadece onlardan biraz daha az tüketiyor o kadar.
i3 5005U 4 gb ram

biri daha az Xfce en az kaynak harcar vs. denildi bana o yüzden yapacağım işlere göre windows'a yakın masaüstü ortamı olan birini öneriri misin

XFCE: Hızlı, kararlı, az kaynak kullanır. Sonuna kadar özelleştirilebilir.
Cinnamon: Geleneksel, kararlı, orta düzey kaynak kullanır. Özelleştirme bakımından orta düzeydedir.
Mate: Geleneksel, kararlı, hızlı, az kaynak kullanır. Özelleştirme seçeneği "pek" yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı