Linux Mint ile Windows arasındaki FPS farkı

drmstafaa

Hectopat
Yer
Ankara-Eskişehir
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Linux Mint ile Windows 10'u Dual Boot şeklinde kullanıyorum ancak Windows 10'un HDD yavaşlığı ve 8.1'deki sürücü problemlerinden dolayı tamamen Linux Mint'e geçmek istiyorum. Aklımda kalan tek soru oyun. LoL ve CS:GO oynuyorum. Elimdeki laptop Windows 10 üzerinde LoL'de ortalama 100 FPS, CS:GO'da dust 2 ortalama 60 FPS, çoğu yoldaş haritası ortalama 100 FPS çalışıyor. Linux Mint'e tamamen geçersem CS:GO'yu direkt Steam üzerinden, LoL'ü de Lutris üzerinden kurduğumda ne kadar FPS değişimi yaşarım?
Sistem Lenovo Ideapad 320-80xh
-i3 6006u.
-4 GB RAM.
-NVIDIA 920MX 2 GB.
-1 TB 5400 RPM HDD.

Öncelikle selamlar. Linux Mint ile Windows 10'u Dual Boot şeklinde kullanıyorum ancak Windows 10'un HDD yavaşlığı ve 8.1'deki sürücü problemlerinden dolayı tamamen Linux Mint'e geçmek istiyorum. Aklımda kalan tek soru oyun. LoL ve CS:GO oynuyorum. Elimdeki laptop Windows 10 üzerinde LoL'de ortalama 100 FPS, CS:GO'da dust 2 ortalama 60 FPS, çoğu yoldaş haritası ortalama 100 FPS çalışıyor. Linux Mint'e tamamen geçersem CS:GO'yu direkt Steam üzerinden, LoL'ü de Lutris üzerinden kurduğumda ne kadar FPS değişimi yaşarım?
Sistem Lenovo Ideapad 320-80xh
-i3 6006u.
-4 GB RAM.
-NVIDIA 920MX 2 GB.
-1 TB 5400 RPM HDD.
CS:GO için performans artışı olacağını söyleyebiliriz. LoL içinse Windows işletim sistemindeki aldığınız performansa yakın bir değer alabileceğinizi söyleyebiliriz.

LoL içinse Windows işletim sistemindeki aldığınız performansa yakın bir değer alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Hayır. LoL Linux üzerinde çok kötü performans veriyor. Çoğu sistemde açılmıyor. Açanlar da çökme ve FPS kayıpları ile oynuyor.

LoL'ü Wine üzerinden çalıştırmak zorundasınız. Her güncellemede konfigürasyonu yenilenmesi gerektiğinden LoL stabil değildir ve sıkıntılı biraz istemci ekranında.
CS:GO gayet düzgün çalışıyor, Native bir oyun zaten. Performans açısından NVIDIA ekran kartınızın uyumluluğuna bağlı olarak daha iyi ya da daha kötü performans alabilirsiniz. Denemeden bir şey demek zor.

CS:GO Windows üzerinde DirectX kullanırken, GNU/Linux'ta OpenGL ile çalışıyor.
DirectX'te daha performanslı çalışsa, FPS daha yüksek olsa da bana göre OpenGL ile oyun daha iyi oynanıyor, daha rahat adam alınıyor.
Elinde uygun monitor yoksa zaten 60FPS üzeri senin için bir anlam ifade etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı