Linux Mint kullanmak mantıklı mıdır?

Panconn

Nanopat
Daha fazla  
Void Linux, Arch, Gentoo gibi birçok dağıtımı zorlanmadan kullanabiliyorum. Acaba Linux Mint kullanmam mantıklı mı?

Void Linux, Arch, Gentoo gibi birçok dağıtımı zorlanmadan kullanabiliyorum. Acaba Linux Mint kullanmam mantıklı mı?

Cihaz kötüyse kullanabilirsin aksi takdirde kullanmak saçma olur çünkü bazı oyunlar Linux'da hata veriyor sistem iyise Linux geçmek akıllıca seçim degil.

Void, Arch, Gentoo kullanabilmek ile gündelik hayatta kullanabilirte arssın fsrk var.
Arch kullanabiliyorsunuz diye Arch kullanacaksınız diye bir şey yok.
İşlerinizi Mint ile daha hızlı ve pratik yapıyorsanız Mint kullanın.

Düşük sistemlerde kullanılmasını mantıklı buluyorum, sistem kötü değilse Ubuntu vb türevleri kullanman daha işlevsel ve konforlu olabilir.

Kullanmam mantıklı olur mu sorusuna gelirsek önemli olan işletim sisteminden beklentin ve onun ile neler yapabileceğindir, halihazırda kullandığın işletim sistemi bilgisayarını zorlamıyor ve senin beklentilerini karşılıyor ise hayatında değişiklik yapmana gerek yok diye düşünüyorum.

Bu arada bazı Windows sürümlerini daha hafif hale getirerek kullanmak ve donanımdan daha fazla verim almak mümkün, sistemini ve beklentilerini yazarsan forum içerisindeki kullanıcılar seni daha iyi yönlendirebilir.

Düşük sistemlerde kullanılmasını mantıklı buluyorum, sistem kötü değilse Ubuntu vb türevleri kullanman daha işlevsel ve konforlu olabilir.

Kullanmam mantıklı olur mu sorusuna gelirsek önemli olan işletim sisteminden beklentin ve onun ile neler yapabileceğindir, halihazırda kullandığın işletim sistemi bilgisayarını zorlamıyor ve senin beklentilerini karşılıyor ise hayatında değişiklik yapmana gerek yok diye düşünüyorum.

Bu arada bazı Windows sürümlerini daha hafif hale getirerek kullanmak ve donanımdan daha fazla verim almak mümkün, sistemini ve beklentilerini yazarsan forum içerisindeki kullanıcılar seni daha iyi yönlendirebilir.

Kaynak kullanımı veya performans sıkıntım yok hocam, sadece Linux kullanmayı seviyorum. Mintede bir şans vermek istedim.

Mint güzeldir. 7 aydır kullanıyorum ve pek bir sorun ile karşılaşmadım.

Bence kullanmanız mantıklı. Çünkü diğer "zor" dağıtımlara göre çok daha az yapmanız gereken şey var. Ve bu size bayağı zaman kazandırır.

LTS olduğu için de güncellemelerin bir şeyi bozma ihtimali daha düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı