Linux Mint kurarken hata verip tekrardan Windows 10'a atıyor

Emprizm

Femtopat
Daha fazla  
Windows'u uzun zaman kullanıdıktan sonra Linux geçmeye karar verdim, başlangıç olarak Mint'i kurmak istedim. USB bellek aldım, içine Rufus'tan ISO dosyasını attım laptopumu windows logosuna basıp Shift'e basarken yeniden başlattım sonra USB ile çalıştır dedim bekledim karşıma 5 tane falan seçenek çıktı YouTube'dan baktığıma göre 3. seçeneğı seçtim bekledim siyah ekranda sonra bir anda sarı renkte error yazıyordu ve restart laptop gibi bir şey yazıyordu. herhangi tuşa basınca ise laptop kapanıyor ve Windows 10'a geri dönüyor, bıraktığım gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u uzun zaman kullanıdıktan sonra Linux geçmeye karar verdim, başlangıç olarak Mint'i kurmak istedim. USB bellek aldım, içine Rufus'tan ISO dosyasını attım laptopumu Windows logosuna basıp Shift'e basarken yeniden başlattım sonra USB ile çalıştır dedim bekledim karşıma 5 tane falan seçenek çıktı YouTube'dan baktığıma göre 3. seçeneğı seçtim bekledim siyah ekranda sonra bir anda sarı renkte error yazıyordu ve restart laptop gibi bir şey yazıyordu. Herhangi tuşa basınca ise laptop kapanıyor ve Windows 10'a geri dönüyor, bıraktığım gibi duruyor.

Linux ISO'ları için Rufus değil etcher ya da Ventoy kullanın.

Shift restart yapmak yerine BIOS üzerinden boot Options'da USB'yi 1. Sıraya getirerek ilerleyin.

Geri
Yukarı