Linux Mint Önerir Misiniz?

blockchainlover

Kilopat
Daha fazla  
Şuan bilgisayarımda Windows 7 Home Premium 64 bit yüklü. Bilgisayarım eskisine göre kasmaya başladı. Daha 2 gün önce formatladım değişen birşey yok. Win 10'a da geçtim daha yavaş oldu. Sizce Linux Mint' e geçsem oyun performansım artar mı? Linux Mint olmazsa başka bir işletim sistemi de söyleyebilirsiniz. Sistem imzamda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle temiz bir windows kurulumu yapın, Advanced SystemCare 10 kurun bilgisayarınza. O program yetecektir zaten performans için
Peki yeni format attım sürücüleri kurup direk oyuna girdim format öncesiyle aynı fps'i alıyorum. Advanced SystemCare 10 zamanla yavaşlayan bilgisayarlar için değil mi?

Hocam bilgisayar oyun içerisinde mi kasıyor yoksa normal kullanımda mı?
Oyun içerisinde kasıyor ise MSI Afterburner tarzı programlar ile değerlerinizi kontrol edin ve paylaşın.

Hocam bilgisayar oyun içerisinde mi kasıyor yoksa normal kullanımda mı?
Oyun içerisinde kasıyor ise MSI Afterburner tarzı programlar ile değerlerinizi kontrol edin ve paylaşın.
Örneğin LoL'de eskiden takım savaşlarında fps'im 40'a düşerken şimdi 10'a düşüyor. MSI Afterburner kullandım darboğaz yok ısınma da yok. İşlemciden çok farkeder mi bilmiyorum. 6 ay önce imzamda belirttiğimin 6000+ olanı vardı onun pinlerini yamulttum şimdi bunu kullanıyorum çok farketmez değil mi? Şuan değerleri paylaşamam ama anlatmaya çalıştım. Sizce Linux'a geçmek yükü azaltıp fps'i yükseltebilir mi?

FPS'in düştüğü sahnelerde muhtemelen işlemci kullanımı sabit %100 olarak kalıyordur.
Yanlış yönlendirmek gibi olmasın ancak bence düşebilir. Performans farkı az gibi görünse bile oyuna ne kadar etki ettiğini bilemeyiz.
Linux'da ise lol stabil değil. Hele ki Windows'da aldığınız performansı alabileceğinizi hiç sanmıyorum.

FPS'in düştüğü sahnelerde muhtemelen işlemci kullanımı sabit %100 olarak kalıyordur.
Yanlış yönlendirmek gibi olmasın ancak bence düşebilir. Performans farkı az gibi görünse bile oyuna ne kadar etki ettiğini bilemeyiz.
Linux'da ise lol stabil değil. Hele ki Windows'da aldığınız performansı alabileceğinizi hiç sanmıyorum.
Ayrıca işlemci kullanımı genelde %100'e fırlayıp düşüyor. Peki Win 7 ve öncesi Win'ler stabil mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı