Linux Mint önyüklemesinde siyah ekran

Makaleler
1
Merhabalar, az önce ventoy ile Linux Mint (xfce) sürümünü kurdum ve bilgisayarı kapatıp USB ile başlattım. Karşıma 3-4 tane seçenek çıktı önyükleme, önyükleme (uyumluluk) ve kurulum. Ben önyüklemeyi seçtim sanırım denemek için ona basıyormuşuz ve bir sıkıntı yaşarım diye denemek istedim, çünkü elimde sadece 1 USB var, gidip direkt kurulum yapamam. Mint logosunda takılı kaldı, ben de kapatıp tekrar kurulum ekranına geldim. Bu sefer önyükleme ( uyumluluk ) modunu seçtim. Karşıma bir sürü [ OK ] ..... ibareler çıktı sonra tekrar siyah ekran oldu. Veya denemek için kuruluma mı basmam gerekiyor yoksa önyükleme mi deneme?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ventoy bende kullanıyorum, ISO ilk çalıştırmadan önce Ventoy sana soru soruyor sanırım, orada parantez içindeki [grub] yazanı seç sonra ISO menüsünden önyüklemeyi seçip tekrar dene.

Ventoy bende kullanıyorum, ISO ilk çalıştırmadan önce Ventoy sana soru soruyor sanırım, orada parantez içindeki [grub] yazanı seç sonra ISO menüsünden önyüklemeyi seçip tekrar dene.
Tamamdır hocam deniyorum.

Hocam yine siyah ekran. Dediğiniz gibi grub çıktı ama grub2 olarak. Açılışta Mint logosu gözüktü geri gitti ve sol üstte _ var yanıp sönüyor.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam deniyorum.

Hocam yine siyah ekran. Dediğiniz gibi GRUB çıktı ama GRUB2 olarak. Açılışta Mint logosu gözüktü geri gitti ve sol üstte _ var yanıp sönüyor.

Secure Boot kapalı değil mi?

Bir de internette ISO dosyasını tekrar indirip öyle deneyin diye yazmışlar, bence sizde tekrar indirip öyle deneyin.

Bir de internette ISO dosyasını tekrar indirip öyle deneyin diye yazmışlar, bence sizde tekrar indirip öyle deneyin.
Secure boot yok bilgisayarda. ISO dosyasının hash değerleri tamamen uyumlu yani sıkıntı yok. Birde rufus ile denedim ayni hata.

ISO olarak yazdırdım birde DD ile deneyeceğim. Bazı kişiler öyle çözmüş.

Yeni konular

Geri
Yukarı