Linux Mint touchpad çalışmıyor

581710

Centipat
Makaleler
2
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Linux Mint 21.2 Xfce sürümünü kullanıyordum. Herhangi bir sıkıntı yoktu. Neden hatırlamıyorum ama art arda 3 kere yeniden başlatmıştım ve sudo apt autoremove komutunu yazdıktan sonra 3. yeniden başlatmayı yaptım ve tabii ki benim aptallığım normalde hiçbir açılışta çıkmayan GRUB ekranı artık her bilgisayar açıldığında açılıyor. İlk seçenek olan "Linux Mint Xfce 21.2 64 Bit" seçeneğine bastığım zaman GRUB ekranına tekrar atıyordu, 30 saniye bekledikten sonra işletim sistemi açıldı ve touchpad çalışmamaya başladı. Uzun süre bilgisayarı kullanmadım ve Linux Mint 21.2 cinnamon sürümünü bir USB belleğe yazdırıp format attım. İşletim sistemini USB bellek ile çalıştırınca touchpad sıkıntısız çalışıyordu fakat Linux Mint Cinnamon ınstall uygulamasını açıp gereken yüklemeleri yaptıktan sonra ardından da software Manager'dan güncellemeleride yapıp yeniden başlattığım da GRUB ekranı tekrar gelmeye başladı üstüne touchpad yine çalışmamaya başladı.

Yabancı forumlara vs. her yere baktım yazılısal bir sorun olduğunu söylüyorlar. Bir çözüm bulamadım. Distro değiştirmeyi düşündüm fakat Linux Mint çok stabil ve Debian, Ubuntu tabanlı olduğu için programcılar için gayet iyi bir distro. Yardım ederseniz çok mutlu olurum.

@Rona

Son düzenleme:
Çok karışık anlatmışsınız. Madde madde ve "tabii ki benim aptallığım" gibi şeyler (Bir şeyler bozulunca herkes kendine kızıyor, normal tabi :p) yazmadan toparlayıp anlatsanız ben veya bir başkası çözüm bulabiliriz büyük ihtimalle.

Çok karışık anlatmışsınız. Madde madde ve "tabii ki benim aptallığım" gibi şeyler (Bir şeyler bozulunca herkes kendine kızıyor, normal tabi :p) yazmadan toparlayıp anlatsanız ben veya bir başkası çözüm bulabiliriz büyük ihtimalle.
Herhangi bir sorun yoktu Linux Mint Xfce kullanıyordum. 3 Kere yeniden başlatınca normalde GRUB ekranı hiçbir açılışta çıkmıyordu. Bu dediğim 3 kere yeniden başlatmanın üçüncüsünü yapmadan önce sudo apt autoremove komutunu yazdım ve yeniden başlattım. Sonrasında bilgisayar açıldığında GRUB ekranı çıktı. Her açılışta çıkıyor şuan ve touchpad çalışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı