Çözüldü Linux Mint Update Manager güncelleme yükleyemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EminAZE

Decapat
Daha fazla  
Update Manager (güncelleme yöneticisi) açtım ve normal install Update'ye bastım. Uyarı gösterdi. Bu sorunu nasıl çözebilirim? (katoolin indirdikten sonra oldu)

1693866993786.png

Ayrıca bu sorunla beraber kodlardada sorunlar oluştu.

1693867920683.png

@Nizel G hocam sanırım ben bir şeyleri batırdım. Boş vaktiniz olursa bakabilir misiniz ?

Son düzenleme:
Çözüm
sudo apt install --fix-broken -y
Şu komutu girin.

Üzgünüm köye gitmiştik o yüzden geç yazıyorum (kodu girdim ama bir daha deneyip hatalar varsa atacağım)

Köyden döndüğüm gibi dediğiniz kodu yapıştırdım ama bu sefer nedense hata almadım ancak bu sefer güncelleme yöneticisi yükleme ekranında kaldı (birkaç yeniden başlatmadan sonra düzelmezse diğer hocanın yazdığı yanıtı da deneyeceğim).

Veee 2 çözümünde katkısı olmadı maalesef (kodlarda gönderemeyeceğim kadar fazla hata aldım maalesef) katoolin indirirken sorun oduğunun az çok tahmin ediyordum bende sistem görüntüsü kullanarak sistemi önceki haline döndürdüm. Herkese bol bol thimeshift almayı tavsiye ederim bir gün sizinde hayatınızı kurtarabilir. Yardım eden veya bu konuyu takip eden herkese teşekkürler artık sorunum kalmadı 🙂 Linuxlarda default olarak thimeshift günde 3 defa alıyor sistemin kendisi. Eğerki riski alırım kardeşim hallederiz sorun olsa merak etme düşüncesiyle otomatik kapalı yaptıysanız + elle almadıysanız geçmiş olsun. (yinede başka daha iyi bir çözüm bulaabilecek varsa yaza bilirsiniz)
Update Manager (güncelleme yöneticisi) açtım ve normal install Update'e bastım. Uyarı gösterdi. Bu sorunu nasıl çözebilirim? (katoolin indirdikten sonra oldu)

Eki Görüntüle 1931555

Ayrıca bu sorunla beraber kodlardada sorunlar oluştu.

Eki Görüntüle 1931567

@Nizel G hocam sanırım ben bir şeyleri batırdım. Boş vaktiniz olursa bakabilir misiniz?

Şu anda başka bir işlem paket yöneticisini kullanıyor diyor. Görev Yöneticisi'nden bulup sonlandırmayı deneyebilirsiniz ya da bekleyip ara ara tekrar deneyin.

Ayrıca şu komutu girin apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys x X yazan yere no-pubkey yazan yerdeki rakam ve harfleri girin büyük harflerle.

sudo apt install --fix-broken -y
Şu komutu girin.

Üzgünüm köye gitmiştik o yüzden geç yazıyorum (kodu girdim ama bir daha deneyip hatalar varsa atacağım)

Köyden döndüğüm gibi dediğiniz kodu yapıştırdım ama bu sefer nedense hata almadım ancak bu sefer güncelleme yöneticisi yükleme ekranında kaldı (birkaç yeniden başlatmadan sonra düzelmezse diğer hocanın yazdığı yanıtı da deneyeceğim).

Veee 2 çözümünde katkısı olmadı maalesef (kodlarda gönderemeyeceğim kadar fazla hata aldım maalesef) katoolin indirirken sorun oduğunun az çok tahmin ediyordum bende sistem görüntüsü kullanarak sistemi önceki haline döndürdüm. Herkese bol bol thimeshift almayı tavsiye ederim bir gün sizinde hayatınızı kurtarabilir. Yardım eden veya bu konuyu takip eden herkese teşekkürler artık sorunum kalmadı 🙂 Linuxlarda default olarak thimeshift günde 3 defa alıyor sistemin kendisi. Eğerki riski alırım kardeşim hallederiz sorun olsa merak etme düşüncesiyle otomatik kapalı yaptıysanız + elle almadıysanız geçmiş olsun. (yinede başka daha iyi bir çözüm bulaabilecek varsa yaza bilirsiniz)

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı